PoA چیست؟

PoA چیست؟

PoA چیست؟

گواه اثبات اعتبار (PoA) چیست؟

 

الگوریتم گواه اثبات اعتبار (PoA) یک الگوریتم اجماع بر اساس شهرت و اعتبار افراد در شبکه است و یک راه‌حل کاربردی و مؤثر برای شبکۀ بلاکچین (به خصوص در زمینه فراهم نمودن حریم خصوصی) به شمار می‌رود.

در الگوریتم اجماع گواه اثبات اعتبار (PoA) تمرکز بر ارزشی است که هر هویت دارد. این یعنی تأییدکنندگان بلاک به جای نگهداری از کوین‌ها، اعتبار و شهرت خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند. بنابراین امنیت بلاکچین‌هایی که از الگوریتم اثبات گواه اعتبار استفاده می‌کنند، با استفاده از نودهای تأییدکننده تأمین می‌شود. این نودها به صورت دلخواه و به عنوان افراد قابل‌اعتماد انتخاب می‌شوند.

با توجه به اینکه در گواه اثبات اعتبار، از تعداد افراد محدودی به عنوان تأییدکننده استفاده می‌شود، مقیاس پذیری بالایی وجود دارد. بلاک‌ها و تراکنش‌ها در این بلاکچین‌ها به دست افرادی که از قبل مورد تأیید قرار گرفته‌اند، تأیید می‌شود و این افراد به عنوان مدیران این سیستم عمل می‌کنند.

از الگوریتم گواه اثبات سهام می‌توان در شرایط و موارد مختلفی استفاده کرد. این الگوریتم یکی از گزینه‌های مناسب برای استفاده در اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های لجیستیکی است. به عنوان مثال، استفاده از این الگوریتم در زنجیرۀ تأمین بسیار مؤثر و کاربردی است.

الگوریتم گواه اثبات اعتبار به شرکت‌ها امکان می‌دهد که ضمن حفظ حریم خصوصی خود بتوانند از مزایای تکنولوژی بلاکچین بهره ببرند.مثلا پروژۀ Microsoft Azure به شبکه‌های خصوصی امکاناتی را ارائه می‌دهد و نیاز به وجود یک ارز داخلی همچون گس اتریوم در آن مشهود است.

 

1400/6/27

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها