Bitcoin.org هک شد

Bitcoin.org هک شد

Bitcoin.org هک شد

هک شدن Bitcoin.org، قدیمی ترین وبسایت آموزشی بیت کوین

 

وبسایت Bitcoin.org، قدیمی ترین وبسایت آموزشی بیت کوین است که توسط ساتوشی ناکاموتو و مارتی مالمی ثبت شده است، در حال حاضر با ورود به صفحه اول این وبسایت با یک اعلامیه تقلبی به صورت پاپ آپ (Pop-Up) مواجه می شوید. در این اعلامیه، کلاهبرداران، مردم را تشویق می کنند تا بیت کوین های خود را به آدرس اختصاصی نوشته شده در اعلامیه ارسال کنند و در عوض دو برابر آن را دریافت کنند. کلاهبرداران تا الان حدود 17,764 دلار کسب کرده اند.

این وبسایت که توسط توسعه دهنده ای با نام مستعار Cobra، کنترل می شود، اخیرا مورد چندین حمله DDoS قرار گرفته است. در حال حاضر مشخص نیست چه کسی مسئول وبسایت است.

در ماه جولای، Bitcoin.org، مجبور شد به خاطر پیروزی کریگ رایت در پرونده تجاوز به حقوق مولف با حکم غیابی دادگاه، وایت پیپیر بیت کوین را حذف کند.

سال پیش، حساب های کاربری جو بایدن، کیم کارداشیان، ایلان ماسک و دیگر افراد مشهور هایجک شد و از حساب های این افراد برای کلاهبرداری مشابه استفاده شد.

Cobra، مقصر این نفوذ امنیتی به زیر ساخت وبسایت را سرویس دهنده CloudFlare می داند. طبق ادعای Cobra هنگام حمله، سرور CloudFlare هیچ ترافیکی دریافت نکرده است.

 

1400/7/2

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها