5 مورد در مورد بیت کوین در این هفته

5 مورد در مورد بیت کوین در این هفته

5 مورد در مورد بیت کوین در این هفته

در این هفته به این 5 مورد در مورد بیت کوین توجه کنید.

 

در این هفته رشد ناگهانی قیمت بیت کوین را داشتیم که به بالای 65 هزار دلار رسید. در حالی که این ارز طی روزهای گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرده است، به گفته بعضی تحلیلگران اکنون رشد پارابولیک خود را آغاز کرده است. عده ای بر این باورند که ماه نوامبر برای بازار رمزارزها با رشد بالای قیمتی همراه باشد و آن را Moonvember نامیده‌اند. در این گزارش به بررسی عوامل تاثیرگذار بر بازار طی روزهای پیش رو پرداخته می‌شود.

با وجودبکه رشد قیمتی بیت کوین برای مدتی کاربران را ناامید کرده بود، اما این رمزارز موفق شد فقط در یک ساعت حدود 2 هزار دلار به قیمت خود اضافه کند و کندل هفتگی را در اوج 63,270 دلار باز کند. به نظر Scott Melker، مقاومت دربرابر رشد قیمت بیتکوین بی فایده است؛ تحلیلگر Rekt Capital نیز اظهار داشت که بیتکوین می‌تواند قیمت‌های بسیار بالاتری را در این چرخه از بازار تجربه کند.

Filbfilb، هم‌بنیانگذار Decentrader، یکی از عوامل اصلاح قیمت بیتکوین را خلا زیاد در بازار معاملات قراردادهای آتی (Futures) بازار کالای شیکاگو (CME) عنوان کرده که این امر می‌تواند باعث کاهش قیمت در معاملات نقدی (spot) شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، Funding Rate در صرافی‌ها به سطوح ناپایدار و پرریسک رسیده است. به گفته تحلیلگر Dylan LeClair این امر البته جای نگرانی زیادی ندارد چرا که قیمت روند صعودی طبیعی خود را در پیش گرفته و اهرم‌های معاملات Long نقش چدانی در رشد قیمت نداشتند.

علیرغم ثبت ATH  جدید قیمتی، ماینرهای بیتکوین همچنان به HODL ادامه داده و دست به فروش گسترده نزده‌اند. در این رابطه، Glassnode نیز گزارش کرده است که درآمد دلاری (USD) ماینرها پس از هاوینگ 2020 بیش از 550% رشد داشته و در حال نزدیک شدن به اوج 62 میلیون دلار در روز است.

هش ریت موفق به بازیابی خود شده و تاثیر خروج ماینرها از چین را بی اثر کرده است. متوسط هفت روزه هش ریت اکنون به 161 اگزاهش در ثانیه رسیده و اوج آن 168 اگزاهش در ثانیه می‌باشد. درجه سختی شبکه نیز برای هشتمین بار متوالی در هفته گذشته افزایش یافت.

تورم همچنان بر سنتیمنت کلان بازار سایه افکنده و به عنوان عاملی برای رشد قیمت بیتکوین به عنوان یک دارایی ضدتورمی تبدیل شده است. به گفته یکی از تحلیلگران Bloomberg، علیرغم اعلام آغاز تیپرینگ توسط فدرال رزرو، به نظر می‌رسد نیاز باشد تا زمان‌بندی یکسری اقدامات تغییر کند.

 

cointelegraph

1400/8/17

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها