5 عامل مهم بازار بیتکوین در این هفته

5 عامل مهم بازار بیتکوین در این هفته

5 عامل مهم بازار بیتکوین در این هفته

5 عامل مهم در بازار بیتکوین که باید این هفته به آن‎ها توجه داشت.

 

بیتکوین هفته جاری را با رشد قیمتی خوبی آغاز کرد و اکنون تنها 15 درصد با اوج قیمتی خود فاصله دارد. شرایط اکنون به گونه‌ای است که تحلیلگران آن را مشابه سال 2013 و 2017 می‌دانند. در عین حال بایستی مواردی را در رابطه با شرایط کلی بازار طی چند روز آتی مدنظر قرار داد.

به نظر می‌رسد بیتکوین اکنون در حال حرکت به سمت مقاومت آخر خود پیش از رسیدن به سقف تاریخی 64,500 است. با این وجود، آلتکوین‌ها همچنان عملکرد مطلوبی نداشته‌اند. این وضعیت به طور ویژه برای اتریوم مشهود است و جفت ارز ETH/BTC اکنون به کمترین خود رسیده.

انتظارها از بیتکوین بالا رفته؛ به ویژه که اکنون یک سال از هاوینگ سوم گذشته و معامله‌گران در انتظار اوج قیمتی پیش از رسیدن به هاوینگ بعدی هستند. با مقایسه نمودار قیمتی بیتکوین با سال‌های گذشته پس از انجام هاوینگ، تحلیلگران متفق القول بر این باورند که اوج قیمتی بیتکوین هنوز فرا نرسیده؛ گرچه عده‌ای معتقدند شرایط فعلی قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست.

اکنون توجه تحلیلگران به ویژگی‌های بنیادی شبکه بیتکوین نیز جلب شده است.  هش ریت و سختی شبکه هر دو بازیابی شده و نزدیک به اوج خود هستند. از لحاظ ظرفیت شبکه و مقیاس پذیری نیز به لطف شبکه لایتنینگ وضعیت بیتکوین بهبود یافته است.

به گفته تحلیلگر Kevin Rooke، حجم معاملات بیتکوین تنها در یک روز در هفته گذشته روز معادل 30 میلیارد دلار بوده است. به طور کلی، حجم تراکنش‌های بیتکوین از آغاز سال 2020، حدود 40 درصد رشد پیدا کرده است.

 

cointelegraph

1400/7/19

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *