معرفی توکن های تأمین نقدینگی (LP)

معرفی توکن های تأمین نقدینگی (LP)

معرفی توکن های تأمین نقدینگی (LP)

توکن های تأمین نقدینگی (LP) چیست چگونه کار می‌کنند؟

زمانی که توکن ها به یک استخر نقدینگی واریز می‌شوند، این پلتفرم به‌صورت خودکار توکن جدیدی که نمایانگر سهم سپرده‌گذار از آن مجموعه است را تولید می‌کند. این توکن ها، توکن های تأمین نقدینگی یا به‌ اختصار LP نامیده می‌شود و می‌توان از آن برای بسیاری از خدمات در پلتفرم اصلی و حتی سایر پلتفرم‌های دیفای استفاده کرد. این دقیقاً اساس کار بازارسازهای خودکاری (AMMs) چون یونی سواپ (Uniswap)، کرو (Curve) و بلنسر (Balancer) است. زمانی که کاربران نقدینگی این استخر ها را تأمین می‌کنند به آنها توکن‌هایی داده می‌شود که سهم آنها از این مجموعه را نشان می‌دهد. این موضوع بر چند برابر شدن نقدینگی موجود در اکوسیستم دیفای نقش مهمی دارد.

توکن های تأمین نقدینگی یکی از ویژگی‌های اصلی بازارسازهای خودکار است. این توکن‌ها به غیرحضانتی بودن این پلتفرم‌ها کمک شایانی می‌کنند؛ بدان معنی که توکن‌های شما را دو دستی نمی‌چسبند، بلکه در عوض از طریق فعالیت‌هایی خودکار، باعث تمرکززدایی و عدالت می‌شوند. توکن‌های تأمین نقدینگی درهای جدیدی از تجارت توکن را به روی کاربران می‌گشایند و دسترسی به اکوسیستم دیفای را بیش از پیش ساده می‌کنند؛ مطلبی که باعث رشد قابل‌توجهی در این فضا شده است.

ویژگی غیرحضانتی بودن بازارسازهای خودکار برای بودن در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز بسیار حائز اهمیت است. در بازارسازهای خودکار، شما اختیار دارایی خودتان را با دریافت توکن‌های تأمین نقدینگی (LP) در ازای تأمین نقدینگی استخر و ارائه توکن‌هایی چون اتریوم خواهید داشت.

1400/6/12

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x