یک گره پیوند زنجیره ای برای Associated (AP)

یک گره پیوند زنجیره ای برای Associated (AP)

یک گره پیوند زنجیره ای برای Associated (AP)

Associated (AP) یک گره پیوند زنجیره ای برای تضمین اعتبار داده های خود اجرا می کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Associated Press، این آژانس خبری همکاری‌ای را شبکه Chainlink آغاز کرده تا با استفاده از نودهای (node) آن بتواند داده‌های مختلف ورزشی، اقتصادی و تجاری را به صورت رمزنگاری امضا کرده تا اصالت خبر تضمین گردد.

به گفته یکی از مدیران AP، شبکه Chainlink برای هدف این آژانس ایده‌آل است چرا که علاوه بر دسترسی به قراردادهای هوشمند باعث می‌شود اطلاعات با شبکه بلاکچین سازگار باشند. همچنین نرم افزار منبع باز آن یک شبکه ایمن، قابل اعتماد و پرکاربرد فراهم کرده است.

خبرگزاری AP سال گذشته نیز با همکاری با Everipedia نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در بلاکچین اتریوم بارگزاری کرده و در اوایل سال 2021 نیز یک NFT اختصاصی عرضه کرده بود.

با اجرای AP اطلاعاتی که یک گره Chainlink، آپلود می‌کند و به صورت دیجیتالی امضا می‌کند توسط هر شرکت‌کننده دیگری در شبکه قابل تأیید است و می‌تواند بلافاصله برای تصمیم‌گیری استفاده شود. برای مثال، یک وب‌سایت شرط‌بندی می‌تواند از داده‌های AP برای تضمین نتایج بازی‌هایی که مشتریانش روی آن شرط‌بندی می‌کنند استفاده کند، یا یک تحلیلگر سیاسی می‌تواند استراتژی‌های انتخابات را بسته به نتایج یک نظرسنجی خاص تغییر دهد.

 

cryptopotato

1400/7/30

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *