گله‌مندی سناتور ارشد آمریکایی از کارمزدهای بالای اتریوم

سناتور ارشد آمریکایی هم از کارمزدهای بالای اتریوم گله‌مند است!

 

به گزارش کوین تلگراف، الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، سناتور آمریکایی که به انتقادهای صریح خود از صنعت ارزهای دیجیتال مشهور است، این بار از مسدودشدن صرافی‌ها و افزایش کارمزدها در دوران نوسانات قیمت انتقاد کرد.

وارن گفته است که سرمایه‌گذاری در پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ریسک بالایی دارد، چراکه بسیاری از این پروژه‌ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت نشده‌اند و الزاماً تحت پوشش قوانین آن نیستند. او همچنین به افزایش بخشی از کارمزدها در دوران نوسان قیمت‌ها اشاره کرد؛ در یک مورد که ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) اتفاق افتاده بود، قیمت بیت کوین در یک روز از ۵۲,۹۲۰ دلار به ۴۲,۸۴۳ دلار سقوط کرد.

وارن در ادامه صحبت‌های خود از کارمزد بالای اتریوم انتقاد کرد و گفت که برای مدتی کارمزد تبدیل دو توکن در شبکه اتریوم که به فرض ۱۰۰ دلار قیمت داشتند، از ۵۰۰ دلار هم فراتر رفته بود.

وارن گفته است:

سرمایه‌گذارهای کوچک در مواجهه با این کارمزدهای بالا و غیرقابل‌پیش‌بینی، به‌سادگی دچار مشکل می‌شوند و [سرمایه آنها] به‌طور کامل از بین می‌روند.

او افزود:

طرفداران [این صنعت] می‌گویند بازار ارز دیجیتال کاملاً متمرکز بر فراگیری خدمات مالی است، اما افرادی که از لحاظ اقتصادی آسیب‌پذیرتر هستند، در زمان سقوط بازار احتمالا زودتر از دیگران پول خود را برداشت می‌کنند. کارمزدهای بالا و غیرقابل‌پیش‌بینی می‌تواند معاملات ارزهای دیجیتال را برای افرادی که ثروتمند نیستند بسیار خطرناک کند.

1400/6/28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.