گزارش تجزیه و تحلیل زنجیره ای: چین نقش مهمی در جرایم مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده دارد

گزارش تجزیه و تحلیل زنجیره ای: چین نقش مهمی در جرایم مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده دارد.

گزارش تجزیه و تحلیل زنجیره ای: چین نقش مهمی در جرایم مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده دارد.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده، کیف پول‌های رمزنگاری شده چینی بیش از 2 میلیارد دلار دارایی دیجیتالی به آدرس های مرتبط با امور غیرقانونی ارسال کرده بودند. داده های بلاک چین Chainalysis نشان داد که حساب های رمزنگاری شده چینی بیش از 2.2 میلیارد دلار دارایی دیجیتالی به آدرس های مرتبط با فعالیت‌های جنایی مانند کلاهبرداری و معاملات Darknet در مدت حدود دو سال ارسال کرده اند. با این حال طرح های مقیاس بزرگ Ponzi در چین کمتر از سایر کشورها محبوبیت دارند.

چین اشاره می‌کند که مرکز تجارت جهانی داروی فنتانیل است و اظهار داشت که بسیاری از تولید کنندگان دارو از دارایی‌های دیجیتالی برای انجام معاملات استفاده می کنند. جنایتکاران چینی که درگیر عملیات پولشویی هستند نیز از ارزهای مجازی و مبادلات رمزنگاری در امور خود استفاده می کنند.

در حالی که تقلب در ارزهای رمزنگاری شده و استفاده از دارایی‌های دیجیتالی در کلاهبرداری در چین رایج است، مقامات این کشور مجازات‌های شدیدی را برای افرادی که در چنین امور جنایی دخیل هستند اعمال می کنند. در سال گذشته نیز کلاهبردار 2.25 میلیارد دلاری که یکی از بزرگ‌ترین عملیات کلاهبرداری بود، دستگیر شد و به زندان رفت.

 

18 مرداد 1400

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *