کیف پول غیر حضانتی (non-custodial)

کیف پول غیر حضانتی (non-custodial)

کیف پول غیر حضانتی (non-custodial)

کیف پول غیر حضانتی (non-custodial) چیست؟

 

پس از خرید ارز دیجیتال، باید تصمیم بگیرید که برای ذخیره وجوه خود از کیف پول حضانتی یا غیر حضانتی استفاده کنید. با داشتن این نوع کیف پول، فقط شما می توانید کلیدهای خصوصی خود را کنترل کنید، این کیف به نوبه خود ارزهای دیجیتال شما را کنترل می کند و ثابت می کند که وجوه شما متعلق به شما است. هنگام استفاده از کیف پول non-custodial نیازی به اعتماد به شخص ثالث نیست. شما خودتان تنها مسئول از دست دادن کلیدهای خود هستید و باید اقدامات مهمی ​را برای محافظت از وجوه خود اتخاذ کنید.

اما در کیف پول حضانتی، شخص دیگری کلیدهای خصوصی شما را کنترل می کند. به عبارت دیگر، شما به شخص ثالثی اعتماد می کنید که از وجوه شما محافظت کند و اگر می خواهید ترید کنید یا آنها را به جای دیگری ارسال کنید، وجوه را به شما بازگرداند. در حالی که کیف پول حضانتی مسئولیت شخصی را کاهش می دهد، نیاز به اعتماد به متولی‌ای دارد که از وجوه شما نگهداری می‌کند. معمولاً آن متولی، یک صرافی ارز دیجیتال است.

کیف پول های غیر حضانتی ممکن است مبتنی بر مرورگر باشند؛ آن‌ها می توانند به صورت نرم افزاری نصب شده بر روی دستگاه های تلفن همراه یا دستگاه های سخت افزاری باشند. اما مطمئن ترین راه برای نگه داشتن ارز دیجیتال کیف پول های سخت افزاریست. آنها معمولاً شبیه یک دستگاه ذخیره USB با صفحه نمایش و دکمه های آنالوگ هستند.

1400/6/10

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *