کیف پول بیت کوین هکرها

شرکت بلاک چین اعلام کرد کیف پول بیت کوین هکرهایی که باعث کمبود گاز در آمریکا شده اند را رهگیری میکند.

این شرکت کیف پول بیت کوین هایی شناسایی کرده که هکرها از آن برای پرداخت هزینه گاز به شرکت “Colonial Pipeline” استفاده میکنند.

گروه جنایی اروپای شرقی که با گروه حملات نرم افزاری در ارتباط است، سیستم رایانه ای این شرکت گاز را به خطر انداخته و باعث قطع چندین روزه، کمبود سوخت و افزایش هزینه گاز شده است.

اپراتور خط لوله جورجیا که حدود (45 درصد) سوخت ساحل شرقی را تامین میکند گزارش داده که برای بازگرداندن شبکه‌ی رایانه ای خود حدود (5 میلیون دلار) ارز رمزنگاری پرداخته است.

“Elliptic” میگوید که کیف پول بیت کوین”DarkSide” در تاریخ (8 مه) حدود (75 بیت کوین) از شرکت ” Colonial Pipeline” دریافت کرده، همچنین تجزیه و تحلیل های بلاکچین نشان میدهد که این کیف پول (57 پرداخت) از (21 کیف پول) مختلف دریافت کرده که نشان میدهد شرکت تولید مواد شیمیایی ” Brenntag”  نیز قربانی ” DarkSide” بوده است.

سهم شرکت وابسته که بخشی از هزینه به او اختصاص دارد از هر دو پرداخت ” Colonial Pipeline” و ” Brenntag” ارسال شده که نشان میدهد همان طرف مسئول آلوده شدن هر دو مشاغل بوده است.

این شرکت اظهار میکند که یک پرداخت گزارش نشده ‌ی (320 هزار دلاری) در تاریخ (10مه) که از طریق همان کیف پول بیت کوین توسط شرکت ” Colonial Pipeline” ارسال شده، نیز کشف شده است.

کیف پول این جنایتکار از تاریخ 4 مارس فعال است و ” Elliptic” میگوید تا کنون (17.5میلیون دلار) پرداخت ارز رمز نگاری داشته است.

به نظر میرسد که دولت آمریکا (5 میلیون دلار) بیت کوین از این کیف پول ضبط کرده اما هنوز ” DarkSide” موفق نشده پول‌هایی که ازین کیف پول منتقل شده است را کشف کند.

 

این گروه تجزیه و تحلیل می‌گویند که (18 درصد) سکه ها به یک صرافی کوچک و (4 درصد) به “هیدرا” بزرگ‌ترین بازار سیاه که خدمات نقدی ارائه میدهد، رسیده است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x