کنترل حملات باج افزارها

کنترل حملات باج افزارها

کنترل حملات باج افزارها

جاسوسان سایبری استرالیایی حملات باج افزارها را کنترل می‌کنند.

 

جاسوسان سایبری برتر استرالیا قرار است در صورت حملات سایبری به زیرساخت های حیاتی،  قدرت بیشتری برای کنترل اوضاع داشته باشند.

اداره سیگنال های استرالیا (ASD)  ، یک نهاد دولتی مسئول جنگ سایبری و امنیت اطلاعات ، می تواند تحت قوانین جدیدی که به پارلمان معرفی شده است ، کنترل زیرساخت های حیاتی – از جمله انرژی ، ارتباطات و سیستم های بانکی را در دست بگیرد. این قانون حتی مشاغل مراقبت های بهداشتی و خواربارفروشی را تحت تعریف زیرساخت های حیاتی قرار می دهد و تعهدات امنیتی جدیدی را تحمیل می کند.

به نوشته روزنامه استرالیا، لایحه زیرساخت های بحرانی در 20 اکتبر با حمایت دو حزبی کمیته ای که آن را بررسی کرده است به پارلمان معرفی می شود.کارن اندروز، وزیر امور داخله اظهار داشت که اقدامات پیشنهادی باعث تضمین ایمنی خدمات به استرالیایی ها می شود.

اما عده ای از گروه های صنعت فناوری استرالیا با قوانین جدید مخالف هستند. آنها در نامه مشترکی نوشتند: “بدون تجدید نظر، این لایحه مجموعه ای از تعهدات غیرقابل اجرا را ایجاد می کند و یک سابقه جهانی نگران کننده ایجاد می کند.”

کمیته مشترک اطلاعات و امنیت پارلمان گفت: “تهدید آسیب پذیری امنیت سایبری و فعالیت های مخرب سایبری در سال های اخیر به طور فزاینده ای آشکار شده است” و حدود یک چهارم حوادث امنیتی سایبری گزارش شده بر سازمان های زیرساختی حیاتی تأثیر می گذارد.

 

cointelegraph

1400/7/28

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها