کلاهبرداری کریپتویی در هنگ کنگ

کلاهبرداری کریپتویی در هنگ کنگ

کلاهبرداری کریپتویی در هنگ کنگ

دستگیری 19 نفر در هنگ کنگ به اتهام کلاهبرداری کریپتویی به مبلغ ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ دلار

 

 

افسران پلیس هنگ کنک 19 نفر را که در طرح سرمایه گذاری جعلی 1.4 میلیون دلاری دست داشتند را دستگیر کرد. گزارش شده که کلاهبرداران به قربانیان خود گفته اند که در صورت سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری می‌توانند ثروت زیادی به دست آورند و آنها را با سبک زندگی لوکس فریب داده اند.

به گزارش RTHK News کلاهبرداران 170 نفر را از کشورهای مختلف از جمله چین و انگلستان هدف قرار دادند. مأموران پلیس 11 مرد و 8 زن را بازداشت کردند، همچنین 9 کامپیوتر، 128 تلفن هوشمند، یک ماشین مسابقه، ارز رمزنگاری شده به ارزش 6،417 دلار و 179،695 دلار پول نقد را در عملیات پلیس طی دو روز، ضبط کردند.

“تام وای شان” سرپرست بخش جنایات فناوری می گوید کلاهبرداران برای فریب قربانیان خود از یک برنامه جعلی و صفحات وب جعلی و میزان قابل توجهی ارز دیجیتال استفاده کردند.

بر اساس گزارش (SCMP) هنگ کنک 496 جرم مربوط دارایی دیجیتال را در شش ماه اول سال 2021 ثبت کرده است. فعالیت های کلاهبرداری منجر به از دست دادن 27.5 میلیون دلار شده است. به گفته SCMP جرایم ارزهای رمزپایه در شش ماهه اول سال 2021 از تعداد کل ثبت شده در سال 2020 نیز فراتر رفته است.

1400/6/1

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها