کلاهبرداری کریپتولند

ماجرای کلاهبرداری ۲۰۰ میلیاردی کریپتولند به کجا رسید؟!

 

ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضاییه گفت: مسئله رمزارزها موضوع بسیار مهمی در کشور ماست که تاکنون پرونده‌هایی در این خصوص در مراجع قضایی تشکیل شده که مهم‌ترین آن‌ها پرونده مربوط به کریپتولند است.

وی گفت: «در این پرونده حدود هشت نفر بازداشت هستند و افراد زیادی در این پرونده متضرر شده‌اند. این شبکه حدود ۲۸۹ هزار نفر کاربر داشته و میزان مطالبات آن‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.»

سخنگوی قوه قضاییه افزود:

با کمک سازمان اطلاعات سپاه و دادسرای تهران اقدامات خوبی در جهت شناسایی متهمان و اموال آن‌ها جهت توزیع بین مالباختگان صورت گرفته است. با تلاش‌های صورت گرفته حدود ۱۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و همچنین ۷ میلیون دلار از این شبکه کشف و تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان بین متضرران توزیع شده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود:

بالاخره مسئولان آیا رمزارز‌ها را به رسمیت می‌شناسند یا خیر؟ و اگر بناست مسئولان آن را به رسمیت بشناسند، نیاز به زیرساخت قانونی دارد و باید ساماندهی صورت گیرد و اگر ساماندهی نشود، بعد‌ها با پدیده‌ای شبیه موسسات مالی و اعتباری مواجه خواهیم شد. هرچه سریع‌تر این بازار ساماندهی و زیرساخت‌های قانونی آن فراهم شود، بهتر است.

بازگشایی مجدد سایت کریپتولند برای ثبت‌نام کاربران

به دستور مقام قضایی سایت کریپتولند به مدت ۱۰ روز برای ثبت‌نام آن دسته از کاربرانی که موفق به دریافت کد پیگیری نشده‌اند، باز می‌شود.

 

1400/7/2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.