کلاهبرداری در پوشش استخراج دوج کوین

کلاهبرداری در پوشش استخراج دوج کوین

کلاهبرداری در پوشش استخراج دوج کوین

کلاهبرداری در پوشش استخراج دوج کوین | ۱۱۹ میلیون دلار به سرقت رفت!

 

به گزارش رسانه‌های محلی، مقامات کشور ترکیه در حال تحقیق درباره یک کلاهبرداری راگ پول در پوشش پروژه استخراج دوج کوین هستند. اعضای این پروژه اقدام به سرقت ۱۱۹ میلیون دلار از دارایی سرمایه‌گذاران کرده‌اند.

استخراج دوج کوین تا حد زیادی شبیه به فرآیند استخراج بیت کوین است و از طریق الگوریتم اجتماع اثبات کار (Proof-of-Work) انجام می‌شود. به این صورت که در هر لحظه، تعداد زیادی کامپیوتر در حال فعالیت در یک بلاک، برای ایجاد یک بلاک جدید و در واقع استخراج یک کوین جدید، هستند. بنابراین، دستگاه ماینری موفق به کسب کوین جدید و دریافت پاداش می‌شود که زودتر از بقیه معادلات پیچیده ریاضی را حل کند.

بر اساس گزارش‌ها ، این کلاهبردار که با نام مستعار تورگوت وی (Turgut V) شناخته می‌شود، با وعده سود ۱۰۰ درصدی تنها در ۴۰ روز، بیش از ۱،۵۰۰ شهروند ترکیه را برای سرمایه‌گذاری در پروژه خود فریب داده است.

گفته می‌شود این پروژه در سه ماه اول خود بدون هیچ مشکلی فعالیت کرده و سرمایه‌گذاران اولیه نیز طبق وعده‌های داده‌شده، سود خود را دریافت کرده‌اند.

محبوبیت روزافزون ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، باعث شده تا توجه کلاهبرداران و مجرمان نیز به این نوع دارایی‌ها جلب شود. در ماه آگوست، یک تیم کلاهبرداری در انگلیس با فریب دادن مردم این کشور برای سرمایه‌گذاری در یک سرویس جعلی مرتبط با شبکه هوشمند بایننس (Binance Smart Chain)، موفق به سرقت ۲۲ میلیون دلار شدند.

1400/6/6

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها