کسب‌وکارهای خصوصی در کوبا قانونی شد

کسب‌وکارهای خصوصی در کوبا قانونی شد

کسب‌وکارهای خصوصی در کوبا قانونی شد

دولت کمونیستی کوبا در پی تظاهرات انبوه ضددولتی ، ایجاد کسب‌ وکارهای خصوصی کوچک و متوسط را قانونی کرده است. این یک تحول بزرگ برای این کشور کمونیستی به حساب می‌آید و نشان می‌دهد که دولت این کشور تا حدی در برابر اعتراضات مردم عقب‌نشینی کرده است. براساس مقررات اجازه تشکیل شرکت‌هایی با حداکثر ۱۰۰ کارمند داده خواهد شد.
معترضان مدیریت پاندمی کرونا را محکوم کردند و خواستار تغییرات سیاسی شدند. برخی از کوبایی‌ها لغو تعرفه را به عنوان راهی برای مقابله با کمبود دارو و غذا عنوان می‌کردند. صنعت جهانگردی که یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد کوبا است به‌دلیل محدودیت‌های ناشی از پاندمی ویروس کرونا آسیب شدیدی دیده است. شکر که عمدتا صادر می‌شود اما محصول امسال خیلی کمتر از انتظار بوده است. دولت کوبا آمریکا و تحریم‌های اقتصادی آن را عامل تظاهرات و مشکلات عمده اقتصادی معرفی می‌کند؛ اما حالا با گسترش بخش خصوصی قصد دارد تا از مشکلات را کم کند.
کوبا از مشکلات عدیده‌ای رنج می‌برد. کمبود دارو و غذا در دوران کرونا، مردم این کشور را کلافه کرده است. مدیریت نامطلوب دولت کوبا در اداره کرونا و نبود واکسیناسیون نیز مزید بر علت شده تا بر نارضایتی‌ها افزوده شود. افزایش تورم، قطع گسترده برق و محصولات اولیه هم به وخامت اوضاع این کشور افزوده است. دولت کوبا در ابتدای سال جاری میلادی یک برنامه جدید اصلاحات اقتصادی را مطرح کرد که همزمان با بالا بردن دستمزدها در کشور، افزایش شدید قیمت‌ها را به دنبال داشت.

 

 

19 مرداد 1400

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها