کاهش هیاهو در بازار بیت کوین

کاهش هیاهو در بازار بیت کوین

کاهش هیاهو در بازار بیت کوین

کاهش جست‌وجوی بیت‌کوین در گوگل

 

براساس داده‌های گوگل ترند جست‌وجوی بیت‌کوین در اینترنت به پایین‌ترین سطح خود در ۹ ماه اخیر رسیده و این درحالی است که این ارز در یک ماه گذشته روند صعودی خود را شروع کرده است.

بسیاری از تحلیلگران از میزان جست‌وجوی رمزارزها در گوگل برای تشخیص احساسات فعالان بازار استفاده می‌کنند. اخیرا یک تحلیلگر در توئیتر خود اعلام کرده که کاهش جست‌وجوی بیت‌کوین در گوگل به این معناست که هیاهو در بازار کاهش یافته است.

برخلاف روند صعودی بیت‌کوین جست‌وجوی این ارز به طرز چشمگیری کاهش یافته است. زمانی که بیت‌کوین تا ۶۴ هزار دلار صعود کرد شاخص جست‌وجو به عدد ۸۰ رسید و بیشترین جست‌وجو این ارز در گوگل به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد.

از لحاظ تاریخی ریزش شاخص جست‌وجوی بیت‌کوین به زیرعدد ۲۵ با شروع روند نزولی چند ساله هم‌زمان شده است. مثلا در سال ۲۰۱۸ زیرش شاخص جست‌وجو زیر عدد ۲۵ روند نزولی چند ساله را به دنبال داشت و همچنین صعود این شاخص در سال ۲۰۲۰ باعث شروع روند صعودی بازار و رشد بیت‌کوین تا ۶۴ هزار دلار شد.

کارشناسان عقیده دارند صعود نرخ بیت‌کوین از محدوده ۳۰ هزار دلار بیشتر به دلیل سرمایه‌گذاری و خرید بیت‌کوین توسط موسسات بزرگ و نهنگ‌ها است.

کارشناسان می‌گویند روند صعودی بیت‌کوین در صورتی می‌تواند ادامه پیدا کند که سرمایه‌گذاران جدید وارد بازار شوند و یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اندازه‌گیری سرمایه‌گذاران جدید شاخص جست‌وجو است و به نظر می‌رسد روند صعودی بیت‌کوین به نوعی وابسته به صعود شاخص جست‌وجو باشد.

 

1400/6/6

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها