کاهش اهرم معاملات صرافی “FTX”

کاهش اهرم معاملات صرافی "FTX"

کاهش اهرم معاملات صرافی “FTX”

صرافی “FTX” اهرم معاملات خود را از (101X) به (20X) کاهش داد تا معامله‌گری مسئولانه را تشویق کند.

https://cointelegraph.com/news/ftx-reduces-max-leverage-from-101x-to-20x-to-encourage-responsible-trading

“سم بنکمن فرید(SBF)” موسس صرافی ” FTX” حداکثر اهرم معاملات در سیستم عامل‌ها را به 20 برابر کاهش رسانده که از حد قبلی خود (101X) کمتر است. “فرید” در 25 ژوئیه اعلام کرد که ایجاد محدودیت ها برای تشویق معامله‌گران به تجارت مسئولانه است. و ادعا کرد معاملات اهرمی حجم قابل توجهی در بورس ندارند. وی اظهار کرد: در حالی که تعدای از کاربران این تغییر را پذیرفه و عده ای نپذیرفته‌اند، این تغییر بخش کوچکی از فعالیت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

واکنش جامعه رمزنگاری به این تغییر مثبت بوده، و بسیاری از مفسران خطرات مرتبط با اهرم بالا را برجسته می‌دانند. یکی از کاربران توییتر اعلام کرد که بسیاری از معامله‌گران بعد از دست دادن سرمایه خود به دلیل اهرم بالا، سودآور می‌شوند. عده‌ای هم در این بین خواستار کاهش محدودیت‌ها توسط کاهش اهرم‌ها هستند.

براساس گفته ” CoinGecko” ، صرافی ” FTX” سیزدهمین مبادله‌گر بزرگ از نظر حجم معاملات است.” Cointelegraph” در گزارشی در 16ژوئیه، بیان کرد که محدودیت های جدیدی برای حاشیه معاملات ایجاد کرده است. ” Huobi” با اشاره به نگرانی‌های مربوط به افزایش مقررات چین، اهرم مجاز خود را از 125 برابر به یک پنجم آن کاهش داد. تنظیم کننده های جهانی نیز بر اساس این کاهش اهرم‌ها، تنظیمات خود را ارائه می‌دهند.

در اواخر ماه ژوئن، اداره مالی انگلیس هم، فعالیت‌های ” Binance” را متوقف کرد و تعدادی از بانک‌ها نیز با محدود کردن معاملات خود به نام صرافی، این موضوع را پیگیری کردند.

1400/05/04

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *