کامپیوترهای کوانتومی

کامپیوترهای کوانتومی

کامپیوترهای کوانتومی

کامپیوترهای کوانتومی چگونه در صنایع تحول ایجاد می‌کند؟

 

درهرجا که کامپیوترهای حجیم با سرعت پردازش بسیار بالا نیاز هست، کوانتوم ورود خواهند کرد.

در حالی بحث بلاک چین در همه حوزه‌ها حسابی داغ هست که شرکت‌های بزرگ به فکر کامپیوترهای کوانتومی هستند. خیلی‌ها معتقدند که تولید این کامپیوترهای انقلاب در صنعت تکنولوژی ایجاد خواهد کرد.

شرکت‌هایی مثل گوگل زمان‌بندی‌هایی را مشخص کرده‌اند که کامپیوتر تجاری خود را به بازار عرضه کنند. در کامپیوترهای کوانتوم چندین برابر سرعت پردازش بیشتری را تجربه می‌کنیم. در نتیجه عملیات پیچیده را در زمان کمتر توسط این کامپیوترها انجام خواهد شد.

بلاک چین، تکنولوژی مجزا از کوانتوم هست و قابل حذف توسط کامپیوترهای کوانتوم نیست. بلاک چین حذف شدنی نیست و جای خوبی برای خود ایجاد کرده است. بحثی مطرح شده است که به واسطه سرعت کامپیوترهای کوانتوم رمز کنونی تکنولوژی‌های امروزی بلاک چین را می‌شکند و معادلات بلاک چین بر هم دستخوش تغییر می‌شود. نباید فراموش کنیم که هر زمان کامپیوترهای کوانتوم به بازار عرضه شود، طبیعتاً بلاک چین‌های کوانتومی نیز عرضه خواهند شد. بلاک چین الگوریتم رمز خود را به نوعی تغییر می‌دهد که با سرعت‌بالای پردازنده‌ها سازگار باشد. در نتیجه غیر قابل هک خواهند بود. این دو تکنولوژی با هم پیش خواهند رفت. در نتیجه روش هم‌زیستی خود را پیدا خواهند کرد.

بلاک چین مبتنی بر کوانتوم بحث ارزهای دیجیتال را پیچیده‌تر خواهد کرد. رمز ارزها از جنسی هستند که به تدریج الگوریتم‌هایشان کامل می‌شود. انشعاب‌های جدید در رمز ارزها، سازگار با تکنولوژی‌های جدید خواهد بود.

 

 

1400/6/7

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *