کارت هوشمند یوان دیجیتال

کارت هوشمند یوان دیجیتال که دارای ویژگی های بایومتریک و اسکن اثر انگشت است در چین ساخته می‌شود.

بر اساس گزارش‌های منطقه ای، کارت یوآن دیجیتال بانک خلق چین، دارای ویژگی های بایومتریک و اسکن اثر انگشت است. چین به پرداخت های دیجیتالی روز به روز نزدیک تر میشود.هفته گذشته، سازندگان کارت های هوشمند “شوتیان دراگون” و ” آیدکس بایومتریک” اعلام کردند که در حال حاضر در حال کار بر روی کارت های پرداخت دیجیتال یوان هستند.
ارز (DCEP) چینی، از راه حل های شناسایی اثر انگشت پیشرفته و تایید اعتبار سنجی استفاده خواهد کرد، (DCEP) در حال نزدیک شدن به تیتر خبرهای اصلی است زیرا این دارایی رمزنگاری شده که توسط بانک خلق چین ساخته میشود، در حال نزدیک شدن به واقعیت است. با نزدیک شدن به یوان دیجیتال اخبار سایت Bitcoin.com در مورد مشارکت کارمندان “JD.com”، “Tencent”، “Ant Group” و “Mastercard” است که قصد دارند این ارز را معامله کنند. علاوه بر این موسسه، تحقیقات ارزهای دیجیتال چین تاکید کرده که “دیسب”(Mastercard) به طور کامل ناشناس خواهد بود.

” اوگوندجی” یکی از همیاران بیت کوین، توضیح میدهد که “شوتیان دراگون” یکی از بزرگترین سازندگان کارت های هوشمند در آسیاست و با ارائه دهندگان نروژی برای به دست آوردن راه حل شناسایی اثر انگشت پیشرفته و تایید اعتبار بایومتریک هم‌کاری میکند.
“اوگوندجی” هم‌چنین یادآور می‌شود که مقامات چینی قصد دارند “دیسب” (DCEP) را تا المپیک سال 2022 راه اندازی کنند.
وقتی صحبت از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) میشود، چین از آمریکا جلوتر است. در اطلاعیه اخیر شرکت “آیدکس بایومتریک” بیان کرد که ” چین در پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال پیش‌تاز است”.
“”آیدکس بایومتریک” هم‌چنین خاطر نشان کرد که کارت هوشمند بایومتریک برای ارز “دیسپ” ضروری است. برای یک فرد عادی ارز دیجیتال به معنای کاهش هزینه های بانکی و امنیت بیشتر در مقابل سارقان و هکرهاست، با وجودی‌که سرقت ارز ناشناس کمتر اتفاق می‌افتد اما هم‌چنان بدون کارت بایومتریک امکان وقوع آن است.
“IDEX” افزود: این یکی از دلایلی است که بانک چین در حال آزمایش کارت‌های مجهز به اسکنر اثر انگشت است که با ارز جدید تهیه شده است. این یعنی همه می‌توانند یکی از آن‌ها داشته باشند و کمتر به اینترنت یا پریز برق متکی باشند. در یک آزمایش ترکیب کارت دیجیتال با کارت پزشکی نیز انجام شد.

بایومتریک و اثر انگشت قطعا برای بانک چین دارای هویت خاصی است. علاوه بر این اخیرا از شعبه دالیان چین گزارش هایی وجود دارد که نشان میدهد مردم آن را دنبال میکنند.
“اوگوندجی” می‌گوید که بانک پس انداز پستی چین(PSBC) و شعبه دالیان آزمایش های یوان دجیتال را در روستایی خاص آغاز کرده اند.

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *