کاربرد چینالیسیس

کاربرد چینالیسیس

کاربرد چینالیسیس

چینالیسیس اینگونه آی‌پی کاربران را پیدا می‌کند

 

داده‌های لورفته نشان می‌دهد که چینالیسیس از یک کاوشگر بلاک به‌عنوان ابزاری برای دریافت اطلاعات مربوط به آی‌پی کاربران و کمک به نهادهای قانونی استفاده می‌کند.

به گزارش «The Block»، به نظر می‌رسد که این اطلاعات طی نشست معرفی چینالیسیس به نهادهای قانونی ایتالیا لو رفته باشد. طبق این اطلاعات، چینالیسیس از سرویس والت‌اکسپلورر (Walletwxplorer.com) برای جمع‌آوری اطلاعاتی در ارتباط با آی‌پی کاربران بهره می‌برد.

با استفاده از این مجموعه داده‌ها، می‌توانیم به مراجع قضایی اطلاعات مفیدی در مورد آی‌پی‌های مرتبط با یک آدرس ارز دیجیتال ارائه کنیم. همچنین می‌توانیم هر آدرسی را که بخواهیم در گذشته بررسی کنیم تا دیگر آدرس‌های بیت کوین او را هم پیدا کنیم. می‌توانیم داده‌هایی از یک آدرس را که هنوز به بلاک چین چیزی مخابره نکرده است هم جمع‌آوری کنیم؛ مثلاً، اگر صاحب یک آدرس بیت کوین در قالب بخشی از یک برنامه آدم‌ربایی یا تهدید بخواهد حساب خود را چک کند، می‌توانیم رد آی‌پی او را بزنیم.

هنوز مشخص نیست که این نشست معرفی چه زمانی برگزار شده است یا چینالیسیس چه زمانی این ابزارها را توسعه داده است. گفته می‌شود که این اطلاعات از طریق اسناد پنهان تیم دارک وب پلیس امنیت اطلاعات ایتالیا به دست آمده است.

چینالیسیس بزرگترین شرکت تحلیل داده در حوزه بلاک چین است و با نهادهای امنیتی و حقوقی آمریکا همکاری می‌کند. صبح امروز هم وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که برای تحریم حساب‌های صرافی روسی، از خدمات چینالیسیس استفاده می‌کند.

 

1400/7/1

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها