کاربردهای بلاک چین

کاربردهای بلاک چین

کاربردهای بلاک چین

کاربردهای واقعی بلاک چین در دنیای کسب‌و‌کارها

 

استفاده مدرنا از بلاک‌چین IBM برای توزیع واکسن

مدرنا از سیستم دیجیتالی به نام Digital Health Pass استفاده می‌کند که خود مبتنی بر بلاک چین IBM است. وظیفه این سیستم، تأیید اعتبار واکسن‌ها و تست‌های کووید-۱۹ است.

استفاده شرکت‌های مختلف از اتریوم برای تجارت کالا

شرکت‌های سوسایتی جنرال (Societe Generale)، سیتی (Citi)، بی‌ان‌پی پاریباس (BNP Paribas)، آی‌ان‌جی (ING) و شل (Shell) شرکت‌هایی هستند که از اتریوم برای تجارت کالا استفاده می‌کنند.

استفاده صرافی سیکس سوییس

شرکت سیکس گروپ (SixGroup) که بورس سهام سوئیس را اداره می‌کند، در سال ۲۰۱۹ این صرافی دیجیتال را بر روی پلتفرم سازمانی «کوردا (Corda)» که متعلق به مجموعه R۳ است راه‌اندازی کرد.

استفاده والمارت

این فروشگاه از دفتر کل هایپرلجر فابریک (Hyperledger Fabric) بهره می‌برد تا مبدأ بیش از ۲۵ محصول غذایی را که از ۵ تأمین‌کننده مختلف خریداری می‌شوند ردیابی کند.

استفاده آژانس ایتالیایی حفاظت از حق تکثیر

شرکت SIAE که مشهورترین مؤسسه ایتالیایی حفاظت از حق تکثیر (کپی‌رایت) است، از بلاک چین الگورند (Algorand) برای ایجاد NFTهایی که نماینده حقوق نویسندگان عضو شرکت هستند، استفاده می‌کند.

استفاده پلتفرم ریپابلیک از احراز هویت بلاک چینی

اپلیکیشن‌های تجاری مبتنی بر بلاک چین هنوز هم برای استفاده کاربران بسیار پیچیده هستند. پلتفرم AIKON گامی در جهت حل این مشکل برداشته و از سیستمی به نام ORE ID استفاده کرده است.

پلتفرم دیگری به نام ریپابلیک (Republic) از ORE ID برای جذب‌کردن سرمایه‌گذاران ناآشنا با موارد فنی، به اپلیکیشن بلاک چینی خود استفاده می‌کند.

 

1400/6/7

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها