چین معاملات رمزنگاری را منع کرد.

چین همه موسسات مالی خود را از هرگونه خدمات مالی وابسته به ارزهای رمزنگاری شده منع کرد و به سرمایه گذاران که هدف سوء استفاده دارند هشدار داد.

چین معاملات رمزنگاری را منع کرد.

این آخرین تلاش چین برای کاهش فشار، در بازار رو به رشد دیجیتالی بود. سه نهاد صنعتی که عبارتند از: انجمن ملی اینترنت چین، انجمن بانکی چین، و انجمن پرداخت و تسویه حساب چین، بیانیه ای دادند و اعلام کردند موسساتی مانند بانک ها و کانال های پرداخت آن‌لاین نباید خدمات مرتبط با ارزهای رمز نگاری از جمله ثبت نام، معامله و تسویه حساب ارائه دهند.

آنها بیان کردند که اخیرا قیمت ارزهای رمزنگاری سر به فلک کشید و مجددا سقوط کرد و این باعث ایجاد معاملات خطرناک می‌شود و به طور جدی ایمنی اموال مردم نقض شده و نظم نظام اقتصادی به هم می‌خورد.

چین مبادلات رمزنگاری شده و سکه ها را ممنوع کرده اما اجازه میدهد که مردم ارزهای رمز پایه را نگهداری کنند.

این اولین اقدام پکن در برابر ارزهای دیجیتال نبوده و چین در سال 2017 صرافی های محلی خود را تعطیل کرد و (90 درصد) تجارت جهانی بیت کوین را خفه کرد. در ژوئن 2019 نیز بانک خلق چین با صدور بیانیه ای اعلام کرد تمام مبادلات ارزهای رمز نگاری داخلی و خارجی و سیاست های ارائه دهنده سکه مسدود است و مبادلات ارزهای رمز پایه را نیز مسدود کرد.

در این بیانیه اعلام کردند که ارزهای رمز نگاری شده با ارزش واقعی پشتیبانی نمیشوند و قیمت های آنها به راحتی دستکاری میشود و معاملات آن تحت حمایت دولت چین نیست.

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها