پیش بینی مغز

پیش بینی مغز

پیش بینی مغز

کشف توانایی مغز در پیش‌بینی آینده

 

نتیجه یک تحقیقات عملی نشان می دهد ، مغز انسان قادر به پیش بینی آینده در زمان شنیدن ترانه، آهنگ و واژه‌ است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه « Naked Science»، مغز انسان قادر به پیش بینی آینده در زمان شنیدن ترانه، آهنگ و واژه‌ است. گروه دانشمندان دانشگاه های دانمارک، بریتانیا و کانادا به چنین نتیجه ای در تحقیقات خود رسیدند. به گفته محققان اگر یک اثر موزیکال به شکل خاصی قطع شود، مغز بطور مستقل آن را ادامه و به پایان می رساند. بدین ترتیب انسان سعی می کند آینده را پیش بینی کند. واکنش مغز در رابطه با تکمیل جمله ناتمام نیز مشابه بود.

شناخت محرک آشنا منجر به ایجاد یک انتظار یا پیش بینی می شود. با این حال، وقتی یک انتظار قبلی نقض شود، باعث تعجب می شود. این شگفتی ها خطاهای پیش بینی نامیده می شوند، یعنی وقتی حواس با پیش بینی های مغز مطابقت ندارند.

هنگامی که مغز این گونه مغایرت ها با تجربیات پیشین را دریافت می کند، می خواهد با تجدید اطلاعات خود و محیط مربوطه، در آینده خطا را به حداقل برساند، فرایندی که به عنوان یادگیری شناخته می شود. قدرت مغز در پیش بینی آینده یا همان توانایی دیدن اتفاقات با «چشم ذهن» که با نام‌های Mental Image و Preplay هم شناخته می‌شود، سرعتی به مراتب بیشتر از سرعت وقوع اتفاقات در واقعیت داشته و به گونه‌ای قدرت بینایی نسبتا کند انسان را جبران می‌کند.

1400/6/1

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها