پیش بینی مالک کمپانی فورد

پیش بینی مالک کمپانی فورد

پیش بینی مالک کمپانی فورد

آیا مالک کمپانی فورد، سازنده بیت کوین است؟!

 

در تاریخ ۴ دسامبر ۱۹۲۱، روزنامه نیویورک تریبون مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن، دیدگاه فورد در مورد جایگزین کردن طلا با یک ارز مبتنی بر انرژی مطرح شده بود که به اعتقاد وی می‌توانست تسلط نخبگان بانکی بر ثروت جهانی را از بین ببرد و به جنگ پایان دهد. او قصد داشت این کار را با ساختن «بزرگترین نیروگاه جهان» و ایجاد یک سیستم ارزی جدید بر اساس «واحدهای انرژی» انجام دهد.

فورد در آن زمان گفته بود:

واحد استاندارد در سیستم ارزی مبتنی بر انرژی، مقدار مشخصی از انرژی خواهد بود که برای مدت یک ساعت استفاده می‌شود که آن را می‌توان معادل یک دلار در نظر گرفت. این فقط یک ایده و روش محاسبه متفاوت از آن چیزی است که گروه بانکداری بین‌المللی برای ما تعیین کرده است و ما آنقدر به آن عادت کرده‌ایم که فکر می‌کنیم هیچ استاندارد مطلوب دیگری وجود ندارد.

اگرچه فورد هرگز نتوانست دیدگاه خود درباره یک ارز با پشتوانه کامل را پیش ببرد، اما ظاهراً یک قرن بعد بیت کوین این ایده را عملی کرده است. از سال ۲۰۰۹ تاکنون، بیش از ۱۸٫۸ میلیون واحد BTC از طریق مصرف انرژی استخراج شده است. اگرچه این فرآیند استخراج مبتنی بر الگوی اثبات کار به دلیل اثرات زیست‌محیطی خود با انتقادات بسیاری مواجه شده است، اما با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر برای ماینینگ، می‌توان چنین مشکلاتی را حل کرد.

 

1400/6/29

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها