پیشی گرفتن بیت کوین از بزرگترین شرکت های جهان

پیشی گرفتن بیت کوین از بزرگترین شرکت های جهان

پیشی گرفتن بیت کوین از بزرگترین شرکت های جهان

پیشی گرفتن بیت کوین در S & P50 از اپل، گوگل، طلا و نقره

 

بیت کوین امروز به 55.000 دلار می رسد. این بدان معناست که از ابتدای سال 2021 حدود 90 درصد افزایش یافته است. اگرچه این امر به خودی خود چشمگیر است، اما آنچه بیشتر قابل توجه است عملکرد BTC در مقایسه با سایر ابزارهای سرمایه گذاری مشهور مانند برخی از محبوب ترین شاخص های بازار سهام ، بزرگترین شرکت های جهان و فلزات گرانبها مانند طلا و نقره است.

محبوب ترین شاخص بازار یعنی S&P 500، امسال عملکرد خوبی داشته و در ده ماه تقریبا 18 درصد افزایش داشته است. سهام شرکت های برجسته ای مانند اپل ( 10 درصد)، مایکروسافت (35 درصد)، آمازون (3 درصد) ، فیس بوک (7.5 درصد) و گوگل (61 درصد) رشد داشتند که سود سالانه هیچ کدام به بیت کوین نمی‌رسد.

بیت کوین از نظر عده ای طلای دیجیتال است، در مقایسه طلا و نقره باید گفت این دو فلز این روزها محبوبیت خاصی دارند و این نکته باعث ایجاد تورم جهانی شده است. با این حال طلا به عنوان پر استفاده ترین ابزار ذخیره ساز از ابتدای سال در حال کاهش است و در ماه اکتبر 7 درصد کاهش یافت، همچنین نقره 17 درصد کاهش را تجربه کرده است.

در نتیجه  هیچ یک از این دو فلز گرانبها، که ازمحبوبیت بالایی نیز برخوردار هستند ، نمی توانند از نظر سود سالانه حداقل به بیت کوین نزدیک شوند

 

cryptopotato

1400/7/19

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *