پیشگیری کرونا با آسترازنکا

پیشگیری کرونا با آسترازنکا

پیشگیری کرونا با آسترازنکا

جلوگیری از ابتلا به کرونا با آنتی‌بادی درمانی آسترازنکا

 

درمان با آنتی‌بادی جدید آسترازنکا خطر ابتلای مردم به کووید پیشرفته را تا 77 درصد در مرحله پایان آزمایش کاهش داده است. سی‌ان‌بی‌سی گزارشی در این باره منتشر کرده است.

این شرکت روز جمعه گفت که 75 درصد از شرکت‌کنندگان، شرایط مزمن بیماری داشته‌اند و یا افرادی بوده‌اند که پاسخ ایمنی پایین‌تری به واکسیناسیون نشان داده‌اند. آنها در این آزمایش بالینی دو نوع آنتی‌بادی کشف شده توسط مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت را دریافت کرده‌اند.

درمان‌های مشابهی که با کلاس دارویی دیگر انجام می‌شود، آنتی‌بادی‌های مونوکلونال نامیده می‌شود که پروتئین‌های سیستم ایمنی طبیعی موجود را تقلید می‌کند و توسعه می‌دهد.

اما آسترازنکا اولین شرکتی است که داده‌های مثبت پیشگیری از کووید را از این آزمایش آنتی‌بادی منتشر کرده است.

منه پانگالوس، مدیر اجرایی آسترازنکا گفت: نتایج آزمایش درمانی سه ماه بعد از تزریق آنتی‌بادی‌ها انجام شد و محققان تا 15 ماه آینده این موضوع را دنبال می‌کنند به این امید که شرکت بتواند ظرف یک سال این درمان را معرفی کند.

پانگالوس اعلام کرد که چشم‌انداز محصول جدید کووید 19 در بخش دارویی آسترازنکا همچنین می‌تواند ارزش استراتژیک واکسن موجود آن یعنی Vaxzevria را افزایش دهد که با همکاری دانشگاه آکسفورد ساخته شده بود.

هیچ شرکت دیگری، داروی جدیدی در برابر SARS-CoV2 ارائه نداده است. پانگالوس به رویترز گفت که این موضوع قطعاً به موقعیت‌یابی ما در زمینه کووید کمک می‌کند. SARS-CoV2 نام علمی ویروس کرونا است که باعث کووید 19 می‌شود.

 

1400/5/31

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *