پس از ادغام “ETH1” و “ETH2” چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از ادغام "ETH1" و "ETH2" چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از ادغام “ETH1” و “ETH2” چه اتفاقی می‌افتد؟

https://news.8btc.com/vitalik-what-happens-after-eth1-and-eth2-merge

ویتالیک: پس از ادغام “ETH1” و “ETH2” چه اتفاقی می‌افتد؟

ویتالیک که برای برگزاری کنفرانس جهانی بلاک‌چین دعوت شده بود، به دلیل شرایط ایجاد شده بر اثر کوید-19 به صورت آنلاین در این کنفرانس شرکت کرد. وی علاقه مندی خود از به اشتراک‌گذاری آخرین تحقیقات و پیشرفت‎ های مربوط به فناوری اتریوم را اعلام کرد. وی بیان نمود: شاید نیمی از سال طول بکشد تا این ادغام انجام شود، زنجیره PoW یا اثبات کار به پایان رسیده و همه چیز از زنجیره PoW به زنجیره PoS یا اثبات سهام منتقل می‌شود!” اما پس از این ادغام چه اتفاقی می‌افتد؟ و پروتکل‌های اتریوم پس از این مرحله چقدر ارتقا می‌یابند؟

پس از ادغام چه اتفاقی می‌افتد؟

برای مثال اولین اتفاقی که می‌افتد این است که مثلا شما هنوز سپرده ای که در سیستم “Proof of Stake” دارید را نمی‌توانید برداشت کنید، اما پس از ادغام شما می‌توانید از سپرده و سود آن برداشت کنید، همین‌طور برخی تغییرات مکانیکی در سیستم “Proof of Stake” ایجاد خواهد شد.

تغییر بعدی در بخش اجرای سریال سازی و حذف بالقوه (RLP) و در جایی اضافه کردن (SSZ) است که به مشتریان برای اثبات زنجیره‌ی کار با استفاده از حذف کدهای ناخواسته و اضافه کردن کدهای مربوطه کمک می‌کند.

پس از آن مربوط به خرد کردن بلوک‌هایی است که هر کدام 512 کیلوبایت هستند و هر 12 ثانیه این بلوک‌ها خرد شده و به 64 بلوک خرد می‌شوند. این بلوک‌ها که فقط حاوی داده هستند و قابل معامله نیستند، پس از خرد شدن فضای داده بیشتر می‌شود. همچنین با این کار امنیت خرد‌کن‌ها هم بیشتر می‌شود و دسترسی به اطلاعات برای هر کسی امکان پذیر نخواهد بود. این امر حمله به شبکه را دشوارتر می‌کند زیرا وقتی می‌خواهید از انتشار یک بلوک جلوگیری کنید نمی‌دانید گره در کدام بلوک است.

در نهایت ویتالیک ادغام را رسیدن به غیرمتمرکز شدن در کوتاه مدت و ایجاد نوآوری و خلاقیت برای دسترسی آسان با امنیت بسیار بالا برای کاربران در بلند مدت بیان می‌کند.

1400/05/03

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها