ویتالیک بوترین: (UNI) باید به یک توکن اوراکل تبدیل شود.

ویتالیک بوترین: (UNI)(یونی سواپ یک پروتکل غیر متمرکز معاملاتی معروف است) باید به یک توکن اوراکل تبدیل شود.

“ویتالیک بوترین” در پستی افکار خود را در مورد این‌که چرا فکر میکند رمز(UNI) باید به عنوان یک رمز اوراکل ارائه شود توضیح داد.

در 12ام ماه مه “ویتالیک بوترین” اهمیت تعیین قیمت واقعی دربخش امور مالی غیرمتمرکز(DeFi) را شرح داد. وی اظهار کرد در حالی که “یونی سواپ” قیمت توکن های “ERC-20” معامله شده در بورس (DEX) را ارائه میدهد، این اوراق واقعی نیستند زیرا نرخ واقعی آن‌ها در جهان بیرون مشخص نیست و قیمت ارزهای فیات را مشخص نمی‌کند.

وی گفت: این یک مشکل است. پایدارترین الگوریتم ها برای این‌که عمل‌کرد خوبی داشته باشند به یک اوراکل قیمتETH / USD)) احتیاج دارند و آن‌ها نیز به طور خاص به یک (USD) برای دارایی فیات که خارج از زنچیره باشد نیاز دارند نه یک نمونه (USD) خاص بر روی زنجیره.

دارایی های دیگر نیز برای قیمت اتریوم نیاز به اوراکل قیمتی دارند، پس “بوترین” از “یونی سواپ” خواست تا برای این امر وارد عمل شوند.

در ادامه اظهار کرد که بیشتر پول‌های پایدار حداقل از “چین لینک”(یک شبکه غیر متمرکز که داده های دنیای واقعی را برای قرار دادهای هوشمند در بلاک چین فراهم میکند)، به عنوان اوراکل قیمتی استفاده کنند.با این وجود” چین لینک” هم نقص های مربوط به خود را دارد.

تکمیل “چین لینک” با بهینه سازی و به حداکثر رساندن هزینه ها، راه خوبی برای پیشرفت است.

“بوترین” توضیح داد که اگر سیستم اکثر دارندگان رمز خراب شود، اوراکل های غیر متمرکز نیز احتمال خرابی دارند. این موضوع باعث می‌شود تا شبکه با هزینه کمتری به حل مشکلات بپردازد.

به همین دلیل، اوراکل های مبنی بر رمز در پروژه ها (DeFi) باید بر اساس توکن با محدوده‌ی کلان بازار باشد.

وی افزود: به حداکثر رساندن هزینه حملات در بازار بسیار ضروری است و دو رمز ارز بزرگ بر پایه اتریوم (UNI) و (LINK) وجود دارند.

“بوترین” در ادامه توضیح داد که “یونی سواپ” به شدت از یک سیستم قوی و پایدار برای تنظیم اوراکل های قیمتی بیت کوین استفاده میکند، پس حمایت از این اوراکل ها بسیار منصفانه میباشد.

“یونی سواپ” به شدت از معاملات با ثبات بیت کوین سود می‌برد و احتمالا درآمد بالایی از این معامات کسب میکند.

از طرفی اگر حجم دارایی های دیگر به صورت زنجیره ای افزایش یابد، برای “یونی سواپ” ارزش بیشتری خواهد داشت.

“هایدن آدامز” بنیانگذار “یونی سواپ” گزارش داد که میزان نقدینگی آن از بیت کوین پیشی گرفته، و این به دلیل بالا بودن ارزش افزوده در این سیستم است.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x