وضعیت خرید و فروش دلار

وضعیت خرید و فروش دلار

وضعیت خرید و فروش دلار

دیگر تمایلی به خرید و فروش دلار نیست

 

قیمت دلار رفت و برگشت های زیادی را در دامنه محدودی تجربه میکند. روند قیمت دلار نشان داد که بازار توان زیادی برای ماندن بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان ندارد و از سوی دیگر،‌ نتوانست زیر محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی تثبیت شود.

بر اساس صحبت های فعالان، معامله گران در مورد سرنوشت مذاکرات هسته ای و آینده تحریم ها، دچار تردید و بلاتکلیفی هستند. در این شرایط، بازیگران ارزی دو تاکتیک را در پیش گرفته اند. دسته ای از بازیگران ترجیح می دهند که در شرایط کنونی، خرید و فروش خاصی را انجام ندهند. آن ها تماشاچی وقایع بازار هستند و تمایلی ندارند تا دلار از حمایت ها و مقاومت های بزرگ خارج نشده است، وارد معاملات شوند. حمایت بزرگ برای دلار در شرایط کنونی محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی است و مقاومت بزرگ بازار نیز محدوده ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومانی است.

در مقابل کسانی که تمایل چندانی برای حضور در بازار ندارند، معامله گرانی هستند که با سرعت زیاد اقدام به خرید و فروش می کنند. این دسته از معامله گران سعی دارند از نوسانات کوچک رفت و برگشتی ایجاد شده در بازار کسب سود کنند. آن ها بیشتر هم راستا با حرکت کلی بازار، خرید و فروش خود را هماهنگ می کنند. همین خرید و فروش های دسته جمعی و سریع باعث می شود که رفتار قیمتی دلار پایداری زیادی نداشته باشد.

 

1400/6/29

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها