وضعیت بزرگترین توکن ها

وضعیت بزرگترین توکن ها

وضعیت بزرگترین توکن ها

وضعیت بزرگترین توکن ها در پایان سال

 

امسال سرشار از سود و زیان، فراز و نشیب‌ها و مهم‌تر از همه رشد و توسعه گسترده در جامعه کریپتو بود. ما شاهد تبدیل میم‌ها به توکن‌های با ارزش بوده‌ایم و در پشت پرده‌ها نگاه بهتری به نحوه تکامل کریپتو داشتیم.

3 توکن اصلی که باید در سال آینده به آن ها توجه کنید:

  1. بیت کوین (BTC)
  2. اتریوم (ETH)
  3. کاردانو (ADA)

بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال تا به امروز، از سال 2009 که وارد بازار شد، در صدر قرار داشت. بیت کوین هنوز تقریباً 43 درصد از ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می دهد و با بهینه سازی شبکه لایتنینگ، اکنون بسیاری از کسب و کارها بیت کوین را به عنوان یک ابزار پرداخت، پذیرفته اند. شرکت هایی مانند Visa، Tesla، Cash App، Home Depot، مایکروسافت و بسیاری دیگر در سال جاری نام خود را با بیت کوین ذکر کردند که نشان می دهد پتانسیل بسیار زیادی در مورد تغییر روش استفاده از پول خود داریم.

اتریوم دومین رمزارز بزرگ پس از بیت کوین است و اخیراً با ظهور پلتفرم‌های DeFi و NFT موفقیت چشمگیری داشته است. اتریوم علاوه بر توکن، یک شبکه است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد ارز دیجیتال خود را ایجاد کنند و همچنین منجر به ایجاد پلتفرم‌های لایه ۲ شده است. این شبکه در سال 2015 با عرضه اولیه 72 میلیون توکن فعال شد. اتریوم یک توکن قدرتمند بوده است که در امور مالی غیرمتمرکز، تولید و مبادله توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بسیاری از پیشنهادات اولیه سکه (ICO) استفاده می‌شود.

کاردانو یک پلتفرم بلاک چین با اثر کربن بسیار کوچکتر از بیت کوین و اتریوم است. می‌تواند تراکنش‌های همتا به همتا را با ارز دیجیتال داخلی خود، ADA، تسهیل کند. Cardano در سال 2015 توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم تأسیس شد و اکنون پنجمین ارزش بازار را در اختیار دارد. برای تکمیل تراکنش با کاردانو نسبت به شبکه بزرگتری مانند بیت کوین انرژی کمتری مصرف می شود، که این امر آن را با محیط زیست سازگار می کند.

 

bitcoinist

1400/8/8

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها