ورود هواوی به صنعت خودرو

هواوی خودروساز می شود؟

 

هواوی با عرضه سیستم HiCar در سال ۲۰۱۹ بطور جدی وارد صنعت خودرو شد. این سیستم به رانندگان اجازه می‌دهد خودروهای خود را به تلفن‌های همراه هوشمند متصل کرده و از این طریق از قابلیت‌هایی مثل دستیار صوتی هوشمند و مسیریاب استفاده کنند.

سیستم HiCar به قدری موفق از آب درآمد که بیش از ۳۰ برند خودروساز چینی و برند‌های مطرح بین‌المللی چون آئودی و ولوو اکنون در حال بهره‌گیری از آن هستند.

در کنار گسترش سیستم HiCar، هواوی حالا به دنبال ورود به دنیای خودروهای برقی است. این کمپانی اخیرا قراردادی را با شرکت جیانگهوای اتومبیل (Jianghuai Automobile Co) امضا کرده و در نظر دارد با همکاری آن برای نسل بعدی اتومبیل‌های الکتریکی سنسور و کابین هوشمند توسعه دهد.

به غیر از جیانگهوای اتومبیل، برند پر سر و صدای GAC هم از سرمایه‌گذاری مشترک ۸۰۰ میلیون یوانی با هواوی در زمینه تولید یک خودروی شاسی‌بلند هوشمند خبر داده است.

این تمام ماجرا نیست، زیرا هواوی با شرکت آرک‌فاکس (ArcFox) نیز وارد همکاری شده؛ این شرکت که زیرمجموعه گروه بایک است، آوریل گذشته و در نمایشگاه خودروی شانگهای از یک مدل پیشرفته با نام آلفا-اس رونمایی کرد.

هواوی با برند چانگان نیز وارد همکاری شده و این دو در حال ساخت یک شاسی‌بلند برقی پیشرفته هستند.

هواوی در جریان نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۱، از اولین اتومبیل تحت برند خود نیز رونمایی کرد، خودرویی که Seres SF۵ نام دارد و با شتاب ۴.۷ ثانیه در کلاس کراس‌اوورهای الکتریکی پیشرفته جای می‌گیرد.

گسترش

1400/6/1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.