ورود بیت کوین به السالوادور

ورود بیت کوین به السالوادور

ورود بیت کوین به السالوادور

رئیس جمهور السالوادور: همه زیر ساخت‌ها برای ورود بیت کوین آماده است

 

رئیس جمهور السالوادور، نجیب ابوکیله با اعلام آماده سازی زیر ساخت‌ها برای ورود بیت وین گفت: از 7 سپتامبر، 200 دستگاه خودپرداز و 50 شعبه برای تبدیل بیت کوین به دلار آمریکا راه‌اندازی خواهند شد.

نجیب ابوکیله، رئیس السالوادور و حامی اصلی بیت کوین در کشور (BTC) ، گفت بلافاصله پس از آنکه بیت کوین به عنوان پول رایج به رسمیت شناخته شد، السالوادوری‌ها می‌توانند رمز ارز خود را به پول فیات تبدیل کنند.

ابوکیله گفت 4.5 میلیون نفر از بزرگسالان السالوادوری می‌توانند با بیت کوینی که در کیف پول ارز دیجیتال چیووی خود دارند، به خرید و فروش بپردازند یا آن را به پول فیات تبدیل کنند. قرار است 200 دستگاه خودپرداز در السالوادور راه‌اندازی شود که با استفاده از آن‌ها می‌توان بیت کوین را به پول نقد تبدیل کرد.

وی که در 14 خرداد وعده به رسمیت شناختن بیت کوین را به شهروندان السالوادوری داده بود، اکنون تنها پس از یک ماه و نیم، به وعده خود عمل کرد. دولت السالوادور زیرساخت‌های لازم را برای حمایت از کیف پول بیت کوین دولتی به نام «چیوو» ایجاد کرده است.

شهروندان تنها با نصب اپلیکیشن چیوو  از دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنند

در زمان انتشار این خبر قیمت بیت کوین 49,796 دلار بود که در 7 روز گذشته بیش از 11 درصد افزایش یافته است. امروز ، قیمت ارز دیجیتال برای اولین بار از ماه می سد 50 هزار دلار را شکست.

 

1400/6/2

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها