واکنش بازار رمزارزها به تصمیمات دولت‌های چین و آمریکا

واکنش بازار رمزارزها به تصمیمات دولت‌های چین و آمریکا

واکنش بازار رمزارزها به تصمیمات دولت‌های چین و آمریکا

چگونگی واکنش بازار رمزارزها به تصمیمات دولت‌های چین و آمریکا

 

دولت ها نمی توانند ارزهای رمزنگاری شده را متوقف کنند، اما دسترسی به آنها را بسیار سخت تر می کنند. بنابراین منطقی است که سیاست‌های غیر دوستانه دولت در بزرگترین اقتصادهای جهان در کاهش قیمت بیت کوین نقش داشته باشد.

به عنوان مثال وقتی در ماه می دولت چین در مورد سرکوب ارزهای دیجیتال صحبت کرد، قیمت بیت کوین 30 درصد کاهش یافت، پس این به آن معناست که بازار به سخنان چین گوش می‌کند. اما به نظر می‌رسد خیلی به سخنان ایالات متحده گوش داده نمی‌شود.

در این ماه بحث مالیات بر ارزهای رمزنگاری در لایحه زیر ساخت ها در ایالات متحده از طریق مجلس سنا تصویب شد. طرفداران رمزنگاری ادعا کردند که این قانون باعث می‌شود ماینرها و توسعه دهندگان  نرم‌افزارها و سایر بازیگران رمزنگاری نتوانند مقررات مالیاتی را رعایت کنند و آن تهدیدی است برای اینکه این صنعت به خارج از کشور کشیده شود.

چند روز پس از پیشرفت این لایحه، بیت کوین 7 درصد افزایش یافت. چرا به نظر می‌رسد چین نسبت به ایالات متحده تاثیر بیشتری روی بیت کوین دارد؟ در این مورد نظرات مختلفی بیان شده است.

چین مدتهاست که طرفدار بلاک چین و ارزهای دیجیتال است و اولین بار نیست که پکن آن راسرکوب می‌کند. اما به نظر می‌رسد این بار دولت چین واقعا قصد تعطیلی استخراج ارزهای رمزنگاری را دارد. اما تصویب لایحه در سنا ایالات متحده، هفته آینده مورد بحث قرار می‌گیرد و اگر زبان آن مورد اصلاح قرار نگیرد صنعت رمزنگاری تسلیم نخواهد شد. و هنوز این احتمال وجود دارد که تعریف کارگزار به نحو مطلوبی تغییر کند.

بسیاری ایالات متحده را دروازه ای برای گفتگو می‌دانند. و عده ای بیان می‌کنند که معتقدند: عقل در پایان غلبه خواهد کرد و همه چیز بهتر بیان خواهد شد.

1400/6/1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x