هویت خالق بیت کوین

هویت خالق بیت کوین

هویت خالق بیت کوین

هویت خالق افسانه‌ای بیت کوین کشف شد؟!

 

اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر ارشد بلومبرگ، می‌گوید تقریبا می‌داند که ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق افسانه‌ای بیت کوین، در زندگی واقعی چه کسی بوده است.

بالچوناس نوشت بر اساس تمام اطلاعاتی که در مورد ساتوشی ناکاموتو مطالعه کرده است، هال فینی (Hal Finney)، برنامه‌نویس رایانه که به عنوان یکی از اولین حامیان بیت کوین شناخته شده و به بهبود شبکه این ارز دیجیتال نیز کمک کرده است، همان خالق افسانه‌ای بیت کوین است.

به گفته بالچوناس، فینی از طریق ایمیل ساتوشی ناکاموتو با او در ارتباط بوده و در سال ۲۰۰۹ میلادی اولین معامله بیت کوین را با او انجام داده است.

فینی در سال ۲۰۱۴ هنگامی که ۵۸ ساله بود، به دلیل بیماری درگذشت. آخرین مدرکی که بالچوناس را متقاعد کرده که فینی همان ساتوشی است، اسکرین شاتی از یک پیام فینی است که در سال ۱۹۹۳ ارسال شده است.

در آن متن، فینی ایده «کارت‌های معاملاتی رمزنگاری شده» را توصیف می‌کند؛ آن‌چه که امروزه به عنوان توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) شناخته می‌شوند.

 

در سال‌های گذشته، اشخاص دیگری نیز به عنوان ساتوشی ناکاموتو معرفی شده‌اند. آدام بک (Adam Back)، مدیر عامل بلاک استریم (Blockstream)، یکی از آنها است.

شخص دیگر کریگ رایت (Craig Wright)، دانشمند کامپیوتر و کارآفرین استرالیایی است که توسط افراد شناخته‌شده صنعت کریپتو، از جمله ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، از او شکایت شد. بوترین علناً به اظهارات رایت درباره ساتوشی بودن او شک کرد و وی را کلاهبردار نامید.

 

1400/5/25

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها