همکاری پرسود کاردانو و سولانا

همکاری پرسود کاردانو و سولانا

همکاری پرسود کاردانو و سولانا

همکاری پرسود کاردانو و سولانا

 

دیروز انتشار خبر همکاری کاردانو با سولانا در فضای مجازی توجه جامعه ارز دیجیتال را به خود جلب کرد. احتمالاً یکی از حوزه‌های همکاری دو شرکت، انتقال فناوری اثبات تاریخ (Proof of History) از پروژه سولانا به کاردانو خواهد بود. چارلز هاسکینسون یکی از بنیان‌گذاران اتریوم و بنیان‌گذار پروژه کاردانو، در این خصوص اظهار داشت:

« کاربران با قابلیت اثبات تاریخ، می‌توانند برای اثبات یک رویداد در لحظه‌ای خاص، یک پرونده تاریخی ایجاد کنند.»

فناوری اثبات تاریخ سولانا چیست؟

گروه سولانا بلاکچین آن را بر اساس الگوریتم اثبات تاریخ طراحی و اجرا کرده‌ است. با استفاده از این الگوریتم، سولانا به جای تنظیم زمان، ثابت می‌کند که پیام زمانی قبل و بعد از یک رویداد رخ داده است. به طور مثال وقتی عکسی با جلد یک روزنامه می‌گیریم، این ثابت می‌کند که عکس پس از انتشار آن روزنامه گرفته شده است. با فناوری اثبات تاریخ، می توان یک پرونده تاریخی ایجاد و ثابت کرد که یک رویداد در یک لحظه خاص زمانی رخ داده است.

این فناوری به شبکه 200 نودی اجازه می‌دهد تا با استفاده از پردازنده‌های گرافیکی، نرخ 50 هزار تراکنش در ثانیه را حفظ کند. دستیابی به چنین چیزی مستلزم پیاده سازی چندین بهینه سازی و فناوری‌های جدید است و نتیجه آن دستیابی به افزایش در مقیاس پذیری شبکه بلاکچین و سرعت زمان معاملات در شبکه و نشان دهنده آغاز مرحله جدیدی از توسعه بلاک چین است.

1400/6/11

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها