همکاری ریپل با ارز دیجیتال بانک مرکزی بوتان

همکاری ریپل با ارز دیجیتال بانک مرکزی بوتان

همکاری ریپل با ارز دیجیتال بانک مرکزی بوتان

همکاری شرکت ریپل برای توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی بوتان

 

به گزارش یوتودی، این شرکت بلاک چینی مستقر در سانفرانسیسکو قرار است با استفاده از محصول CBDC Private Ledger، فناوری دفتر توزیع‌شده خود را در سیستم پرداختی موجود در بوتان ادغام کند. در مرحله آزمایشی قرار است ارز دیجیتال بانک مرکزی بوتان با پشتیبانی ریپل برای سرویس حواله‌های برون‌مرزی و خدمات تسویه‌حساب استفاده شود.

برد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل می‌گوید شرکتش می‌خواهد پلتفرمی را توسعه دهد که برای CBDC های مختلف امکان همکاری با یکدیگر را فراهم نماید. به نظر می‌رسد که این مشارکت مدتی است انجام می‌شود.

یانگچن تسوگیل، معاون رئیس بانک مرکزی بوتان انتظار دارد نگولتروم دیجیتال بوتان با پشتیبانی از شرکت ریپل به ابزار پرداختی پایدار تبدیل شود. وی در این رابطه می‌گوید:

«همکاری ما با شرکت ریپل گواهی بر پتانسیل ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای ارائه ابزار پرداختی دیجیتال جایگزین و پایدار در بوتان است.»

پیش‌بینی می‌شود این مشارکت باعث افزایش 85 درصدی مشارکت مالی در بوتان شود.

ریپل در اوایل ماه مارس، نسخه خصوصی لجر XRP برای بانک‌های مرکزی را منتشر کرد و آن را راه‌حلی آنی، کم‌مصرف و قابل‌اعتماد خواند.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل اخیراً از مفهوم ساید چین (زنجیره‌های جانبی) متحد در لجر XRP خبر داده است که به بانک‌های مرکزی اجازه می‌دهد تا شبکه‌های خود را راه‌اندازی کنند. علاوه بر این، ریپل وایت پیپری تحت عنوان «آینده ارزهای دیجیتال بانک مرکزی» منتشر کرده است.

 

1400/7/2

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها