همبستگی بین بیتکوین و S&P 500

همبستگی بین بیتکوین و S&P 500

همبستگی بین بیتکوین و S&P 500

همبستگی بین بیتکوین و S&P 500

 

اصلاحات مدا‌ومی که در بازار سهام ایالات متحده مشاهده می‌شود، باعث ترس افراد در فضای ارز‌های رمزنگاری‌شده نیز شده است. اگرچه هردو طیف‌های کاملا متفاوتی از چشم‌انداز مالی را نشان می‌دهند، اما هر دو از لحاظ تاریخی رابطه خود را حفظ کرده‌‌اند.

در ابتدای ماه مارس مشخص شد فضای کریپتو مصون از ریزش‌های بزرگ که در دنیای سنتی تجارت رخ می‌دهد نیست. از میانه آگوست همبستگی بین بیتکوین و S&P 500 شاهد جهش بزرگی بود.

در ابتدا بیتکوین به ندرت یک گزینه سرمایه‌گذاری از سوی سازما‌ن‌ها در نظر گرفته می‌شد. با سرمایه‌گذاری پول هوشمند در بیتکوین به عنوان استراتژی تنوع سبد سهام، روایت ابتدایی تغییر کرده است.

طبق داده‌های PitchBook صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر امسال بیش از 17 میلیارد دلار در شرکت‌های مرتبط با رمز‌نگاری سرمایه‌گذاری کرده اند.

در زمان نگارش مقاله ساختار نمودار روزانه S&P 500 بیشتر شبیه یک ریتست گاوی می‌باشد تا یک شکست بلند مدتی و بازار با رنگ سبز معامله می‌شود.

قیمت بیتکوین نیز در زمان نگارش این متن از 48 هزار دلار عبور کرده است . حضور عوامل سازمانی تاثیر به سزایی بر وابستگی متقابل این دو بازار داشته است.

1400/6/25

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها