هدایت بازی‌های ویدیویی به سمت Web 3.0 در آینده توسط بلاک چین

بلاک چین چگونه می‌تواند بازی‌های ویدیویی را در آینده به سمت Web 3.0 هدایت کند.

 

NFTها، متاورها و بازی‌هایی که می‌توان با آن‎ها کسب درآمد کرد، مدل درآمد زایی سنتی را تغییر داده اند.

در سال‌های اخیر انواع مختلف خریدهای درون بازی و معاملات خرد به عنوان یک قاعده کلی برای بسیاری از بازی‎ها تبدیل شده، محبوبیت این بازی‌ها به کسب درآمد از این بازی‌ها مربوط است. به لطف توسعه بلاک چین و کیت های توسعه نرم افزار جدید (SDK)، توسعه دهندگان می توانند تراکنش های NFT را برای اولین بار به بازی های خود بیاورند.

زمانی بود که شرکت‌های بازی‌ساز، از طریق بازی‌های ویدیویی و صرفا با فروش عناوین خود، کسب درآمد می‌کردند. سپس یک مدل جدید که شامل بارگیری DLC و معاملات خرد بود آمد، که به عنوان Web 2.0 شناخته شد وارد بازار شد و گیمرها به طور متفاوتی به آن پاسخ دادند.

پس از آن بازی‌های رایگان F2P وارد بازار شدند، گیمرها می‌توانستند بدون هیچ خطری بازی کنند و درآمد کسب کنند. با وجود محبوبیت این ژانر فقط 2.2 درصد گیمرها پول خود را برای این سیستم عامل‌ها هزینه می‌کردند.

هم اکنون فناوری‌های جدیدی در سیستم بلاک‌چین ایجاد شده که امکان تراکنش های ارزان تر و سریع‌تر را فراهم می‌کند و وعده واقعی فناوری غیرمتمرکز را زنده می‌کند. در بازی‌های جدید هیچ گونه اشکالی وجود ندارد و بازی‌ها می‌توانند در سطح جدیدی ارتقا یابند و موج آینده بازی‌های بلاک چین اگر به سیستم NFT عادت کنند بسیار گرمتر مورد استقبال قرار می‌گیرند.

1400/6/11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.