نیجریه مرکز رمزارز جهان

نیجریه مرکز رمزارز جهان

نیجریه مرکز رمزارز جهان

نیجریه مرکز رمزارز جهان شد

 

گزارشات منتشر شده توسط پلت‌فرم مبادله رمزارز بایننس نشان می‌دهد که علی‌رغم اعلام ممنوعیت مبادلات رمزارزی توسط دولت کشور نیجریه، این کشور در سال ۲۰۲۱ بالاترین میزان تراکنش‌های رمزارزی را به خود اختصاص داده و در جهان پیشتاز است.

بایننس در یک پست وبلاگی توضیح داده است که براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، کشور نیجریه در بین پنج کشور برتر از لحاظ پذیرش رمزارزها قرار گرفته و با در اختیار داشتن بالاترین رقم در بین کشورهای دوستدار صنعت رمزارزها(۳۲ درصد مردم این کشور از دارایی‌های رمزارزی استفاده می‌کنند)، توانسته از ویتنام، فیلیپین، ترکیه و کشور پرو عبور کند.

این افزایش چشم‌گیر نرخ پذیرش دارایی‌های رمزارزی در بین مردم کشور نیجریه درحالیست که دولت این کشور از مدت‌ها قبل اعلام نموده که خرید و فروش و مبادله رمزارزها کاملاً غیرقانونی است.

طبق اعلام پلت‌فرم تجزیه و تحلیل داده‌های آماری یوزفول‌تیپس (UsefulTips) طی ۳۰ روز گذشته بالغ بر ۴۰ میلیون دلار تراکنش بیت کوین در بین شهروندان کشور نیجریه صورت گرفته است، درحالیکه بیشترین جستجوی واژه «بیت کوین» نیز در پلت‌فرم گوگل ترندز هم به شهروندان نیجریه تعلق دارد.

بانک مرکزی این کشور در ماه فوریه اعلام کرد که استفاده از رمزارزها در این کشور ممنوع است؛ گرچه در ابتدا ادعا شده بود که این تصمیم‌گیری در راستای محافظت از شهروندان در برابر بی‌ثباتی بازار رمزارز اتخاذ شده است، اما مدتی بعد و در ماه اکتبر این بانک اعلام کرد که به دنبال توسعه رمزارز بومی و بررسی میدانی آن می‌باشد.

1400/5/27

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *