نداشتن تمایل به فروش دارایی، هولدرهای بیت کوین و اتریوم

نداشتن تمایل به فروش دارایی هولدرهای بیت کوین و اتریوم

نداشتن تمایل به فروش دارایی، هولدرهای بیت کوین و اتریوم

هولدرهای بیت کوین و اتریوم تمایلی به فروش دارایی های خود ندارند

 

گلسنود اخیرا گزارش کرده است که امواج انباشت بیت کوین و اتریوم در 4 ماه گذشته روند نزولی آشکاری داشته است. کوین هایی با سن کمتر از 3 ماه به احتمال زیاد در طول نوسانات بازار مصرف می شوند. سقوط نرخ انباشت این کوین های جوان نشان میدهد که مشارکت کنندگان ترجیح میدهند دارایی های خود را ذخیره کنند. باتوجه به گزارش کریپتوپوتیتو  BTCهای جوان در حال حاضر تنها 15 درصد از عرضه کلی را تشکیل میدهند و مقدار آنها رو به کاهش است.

نمودار اتریوم نیز شباهت های زیادی با بیت کوین دارد، ETHهای جوان در حال حاضر تنها 12.5 درصد از حجم عرضه در گردش را به خود اختصاص داده‌اند. گلسنود اذعان دارد که کوین های قدیمی تر (3 ماه تا 1 سال) از نظر آماری کمتر مصرف میشوند. همچنین افزود: افزایش نسبی آنها نشان دهنده افزایش نقدینگی است.

گلسنود این یافته ها را با معیاری بنام معیار سرزندگی تکمیل کرد. این معیار مشخص میکند که آیا کوین های قدیمی نسبت به عرضه کلی بیشتر انباشته (HODLing) میشوند یا تخریب (spending)  . این معیار از ماه ژوئن روند نزولی داشته، که نشان میدهد کوین ها بیشتر انباشت شده اند. اتریوم نیز الگوی مشابهی را داشته است.

Glassnode اینگونه نتیجه گیری میکند که از منظر عرضه همه چیز صعودی به نظر می‌رسد. به نظر میرسد اگر ادامه پیدا کند، تاثیر مثبتی بر قیمت ها میگذارد.

1400/6/10

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *