نبود تضمینی برای عرضه یورو دیجیتال

نبود تضمینی برای عرضه یورو دیجیتال

 نبود تضمینی برای عرضه یورو دیجیتال

یکی از مقامات ECB : تضمینی برای عرضه یورو دیجیتال وجود ندارد

 

یوگن شاف (Jürgen Schaaf) مشاور بخش بازاریابی زیرساخت‌های و پرداخت‌های مالی در بانک مرکزی اروپا گفته است که «مرحله آزمایش رمزارز بانکی تنها جهت افزایش آگاهی پیرامون فناوری رمزارزها صورت گرفته و بانک ECB در این دوره روند پذیرش ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار داده است تا تعیین کند که آیا در نهایت می‌تواند یک رمزارز بانکی را به صورت گسترده عرضه کند یا خیر».

وی در ادامه خاطر نشان کرد «همچنان هیچ تصمیمی مبنی بر معرفی یا عرضه یورو دیجیتال توسط مقامات بانک مرکزی اروپا اتخاذ نشده است. پس از این مرحله، ما باید مزایای بالقوه صدور رمزارز بانکی و همچنین معایب احتمالی آن را ارزیابی کنیم و سپس تصمیم عاقلانه‌ای اتخاذ کنیم».

گزارشاتی در رابطه با روند توسعه رمزارزهای بانکی منتشر شده که نشان می‌دهد بالغ بر ۸۰ کشور از سراسر جهان اکنون در حال بررسی روند توسعه رمزارز بانکی بومی خود هستند.

یوگن شاف معتقد است که پیروزی در این مسابقه اهمیتی نداشته و بانک مرکزی اروپا باید برای اطمینان از اجرای درست این فناوری در اقتصاد اروپا، وقت کافی صرف کند.

وی ادامه داد:

پول و مراحل تامین نقدینگی مسائلی هستند که شما نمی‌توانید با آن‌ها بازی کنید. ما نمی‌توانیم یک آزمایش گسترده انجام دهیم که توان برهم زدن نظم تمام جامعه و سیستم مالی را دارد. بنابراین اگر قرار است یک ابزار مالی ارائه دهیم، این ابزار جدید باید کاملاً سالم و ایمن باشد.

1400/6/28

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x