مهاجران بدون حساب بانک در امارات منتظر هستند تا از حواله ارزهای دیجیتال بهره مند شوند.

کارگران مهاجر بدون حساب بانکی در امارات متحده عربی قرار است از حواله های ارزهای دیجیتالی بهره مند شوند و زیرساخت‌های کم هزینه و کارآمد خود را برای ارسال پرداخت به خانواده‎ها در خارج از کشور برای اولین بار فراهم کنند. با حرکت امارات به سمت افتتاح اولین صرافی مجاز رمزنگاری جمعیت مهاجر این کشور مشتاقانه منتظر در دسترس بودن کیف پول و بسترهای انتقال ارزهای دیجیتالی برای کاهش هزینه های حواله و بهبود کارآیی معاملات فرامرزی هستند.

امارات متحده عربی دومین اقتصاد بزرگ حواله در جهان است زیرا میلیون‌ها مهاجر به طور مرتب برای حمایت از خانواده و دوستان خود به کشورهای خود پول ارسال می کنند. با این حال این مهاجران بدون بانک باید مدتی در گرما در صف بایستند تا به خدمات انتقال پول دسترسی داشته باشند که بتوانند برای خانواده‎های خود که در کشورهای مختلف زندگی می کنند پول پس دهند. بر اساس گزارش رویترز، حرکت به سمت حواله ارزهای دیجیتالی مهاجران را قادر می سازد تا وجوه خود را از تلفن های هوشمند خود برای انتقال فوری به کشورهای مقصد خود واریز کنند و در هزینه معاملات سنگینی را که باید تحت سیستم فعلی پرداخت کنند، صرفه جویی کنند.

بر اساس گزارشات از 9 میلیون ساکن امارات متحده عربی حدود 80 درصد آنها مهاجران خارجی هستند که سالانه بیش از 43 میلیارد دلار به دیگر کشورهای جهان ارسال می کنند. پس از ایالات متحده در زمینه حواله های جهانی بخش حواله ها 12 درصد از اقتصاد کشور را تشکیل می دهد. با این حال برخی موانع برای معرفی مبادلات ارز رمزنگاری شده مجاز در کشور آسیای غربی وجود دارد، یعنی نیاز به مقرراتی که تحت نظر مقامات محلی در حال شکل گیری است و چندین کشور دیگر در حال راه اندازی صرافی های رمزنگاری و صنعت رمزنگاری هستند.

 

 

20 مرداد 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.