ممنوعیت رمزنگاری چین

آیا ممنوعیت رمزنگاری چین برای تمرکززدایی مفید است؟

 

در پی سرکوب اخیر رمزنگاری چین، صرافی های سنتی دیجیتال در حال خروج از بازار هستند. بانک و درگاه های پرداخت باید خدمات خود را به صرافی های ارزهای رمزنگاری در چین متوقف کنند.

با این حال، مقررات جدید پکن فقط به مبادلات متمرکز CEXs (بسترهایی که توسط نهادها و شرکت هایی مانند Huobi، Binance یا KuCoin کنترل می‌شوند)، می‌پردازند. مبادلات غیرمتمرکز (DEXs)  بدون هیچ واحد کنترلی، به تجارت خود ادامه می‌دهند.

سالهاست که علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در حالی که دارایی خود را در CEX ها رها می کنند، از مزایای تمرکززدایی، به ویژه مقاومت در برابر سانسور، توزیع حکمرانی و سود مشترک، استفاده می‌کنند.

در سال 2020 صدها میلیون دلار در DEX هایی مانند Uniswap و Bancor جمع شد و از نقدینگی موجود در پلتفرم های متمرکز پیشی گرفت. از آن زمان تاکنون حجم DEX ها در حال افزایش است و رویدادهای اخیر نشان می‌دهد که کاربران بیشتر و حجم معاملات بیشتری به سوی  DEXها در حرکت هستند.

پس از اعلام ممنوعت مجدد چین در اواخر هفته گذشته، پروتکل های تجاری غیرمتمرکز شاهد افزایش چشمگیر فعالیت های تجاری بوده اند. به عنوان مثال صرافی dYdX حدود 4.3 میلیارد دلار در بازه زمانی 24 ساعته داشته و 15 درصد از Coinbase جلوتر بوده.

بزرگترین DEX ها اکنون آماده استقبال از کاربران جدید رمزنگاری هستند که به دنبال دور زدن قوانین چین هستند. سرمایه گذاران خارج از چین، با توجه به تغییر سریع مبادلات سنتی در روزهای اخیر، به وضوح از این فرصت استفاده کرده اند.

 

dailyhodl

1400/7/10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.