مقایسه عملکرد DEX و CEX

مقایسه عملکرد DEX و CEX

مقایسه عملکرد DEX و CEX

توکن های DEX در مقابل CEX : امسال کدام یک عملکرد بهتری داشت؟

بر اثر افزایش فشار‌ قانونگذاران به بازار ارزهای رمزنگاری در سرتاسر جهان، اهمیت دو بخش متمرکز و بخش غیرمتمرکز بیشتر شده است. امسال سالی بود که بسیاری از صرافی‌های متمرکز زیر فشار قانونگذاران قرار گرفتند. از جمله صرافی‌های متمرکز در چین

حتی قانونگذاران در سراسر جهان در اولین نبرد خود با صرافی بایننس پیروز شدند و این صرافی را محبور کردند تا اعلام کند که دفتر اصلی آن در کجا واقع شده است.

با شدیدتر شدن فشارها در چین بر صرافی‌های متمرکز، علاقه به صرافی‌های غیرمتمرکز بیشتر شد اما گذشته نشان داده که حتی این صرافی‌ها نیز نمی‌توانند از زیر فشارهای قانونگذاران بگریزند. برای مثال شرکت Uniswap Labs که توسعه صرافی غیر متمرکز Uniswap را بر عهده دارد در اقدامی دسترسی به معامله برخی از توکن‌هایی که را از نظر قانونگذاران ریسکی بودند را مسدود کرد. همین اقدام سوالی را در بین کاربران ایجاد کرده است که این صرافی چطور می‌تواند غیرمتمرکز باشد

پنج توکن برتر صرافی‌های متمرکز: بایننس کوین (BNB) و FTX که توکن صرافی(FTX) است. CRO توکن صرافی (Crypto.com) و OKB  توکن صرافی( OKEx)  و LEO  توکن صرافی (Bitfinex)

پنج توکن برتر صرافی‌های غیرمتمرکز : UNI (توکن صرافی یونس سواپ)، CAKE (توکن صرافی پنکیک سواپ)، SUSHI (توکن صرافی سوشی سواپ)، RUNE (توکن صرافی THORChain) و SNX (توکن پروتکل Synthetic).

 

cryptonews

1400/8/3

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.