مقاصد صادراتی ایران تغییر کرد / حذف یک بازار هدف بزرگ

مقاصد صادراتی ایران تغییر کرد / حذف یک بازار هدف بزرگ

مقاصد صادراتی ایران تغییر کرد / حذف یک بازار هدف بزرگ

محمد لاهوتی اظهار کرد:
در فهرست واردکنندگان کالای ایران، امارات متحده عربی جایگاه چین را گرفته و صدرنشین شده است. این در حالی است که امارات بیشتر بر روی ری اکسپورت یا صادرات مجدد متمرکز است یعنی کالاهایی امکان ورود مستقیم به ایران را نداشته‌اند و از این طریق به کشور رسیده‌اند.

عضو اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: در کنار آن، در ماه‌های گذشته آلمان و سوییس در میان اصلی‌ترین صادرکنندگان کالا به کشور قرار دارند که این موضوع در دو محور اهمیت دارد. نخست امید به احیای برجام و امکان از سرگیری ارتباط با اروپایی‌ها را بیشتر می‌کند و دوم آنکه مواد اولیه ای که از این کشورهای اروپایی وارد می‌شود در تولید ایران به کار گرفته شده و می‌تواند به افزایش کیفیت تولیدات منجر شود.
لاهوتی درباره مقاصد صادراتی ایران نیز گفت: در سال‌های گذشته هندوستان از فهرست واردکنندگان کالا از ایران خارج شد و ترکیه جای آن را گرفت. این نشان می‌دهد که تحریم‌های آمریکا روی هند و میزان خرید کالای این کشور تاثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: در موضوع عراق و افغانستان ما یک چالش جدی دیگر نیز داریم و آن نحوه ایفای تعهدات ارزی است. در این کشورها بانک و صرافی معتمد مورد تایید بانک مرکزی امکان فعالیت ندارد و از سوی دیگر کالایی نیز در آنها تولید نمی‌شود که صادرکننده بخواهد در ازای صادرات آن را به کشور وارد کند.

 

20 مرداد 1400

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x