معمای ذخایر کالای چین حل نشده ماند

معمای ذخایر کالای چین حل نشده ماند

معمای ذخایر کالای چین حل نشده ماند

 

چین میزان ذخایر هیچ کالایی از جمله نفت خام را افشا نمی کند. بنابراین در اکثر موارد تحلیلگران به بازی حدس و گمان، محاسبه و نتیجه گیری از رفتار گذشته این کشور به منظور ارزیابی میزان ذخایر کالاهای استراتژیک چین استفاده می کنند.
طبق گزارش شرکت مشاوره انرژی اسپکتس، پیش بینی می شود چین ۲۲۰ میلیون بشکه نفت در ذخایر استراتژیک خود داشته باشد که به اندازه نیاز ۱۵ روز چین کافیست. مجموع ذخایر نفت چین شامل ذخایر تجاری برای پوشش ۶۰ روز تقاضای این کشور برای نفت کافیست.
برای فلزات، ذخایر استراتژیک چین ۱.۵ تا دو میلیون تن مس، ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن روی برآورد شده است. تصور می رود چین حدود هفت هزار تن کبالت دارد که فلز مهم برای تولید باطری است.
بازار بیشتر از این که درباره میزان ذخایر کالای چین بخواهد بداند، امسال در بحبوحه رشد قیمتهای کالاها به نظاره نحوه مدیریت بازارهای کالا توسط چین نشسته است.
چین برای جلوگیری از کمبود زغال سنگ در شرایطی که قیمتها به دلیل کمبود تامین افزایش پیدا کرده، به استفاده از ذخایرش اقدام کرده است. افزایش قیمت زغال سنگ روی بخش پایین دستی و اقتصاد واقعی تاثیر گذاشته است.
بعلاوه چین از ذخایر فلزاتش هم برداشت کرده تا رشد قیمتها که روی هزینه های تولید اثر گذاشته است را خنثی کند. تحلیلگران این اقدام در مدیریت قیمت کالا را تنها در کوتاه مدت موثر می دانند.

 

 

21 مرداد 1400

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x