معامله گری پس از اجرای طرح صیانت

معامله گری پس از اجرای طرح صیانت

معامله گری پس از اجرای طرح صیانت

سوالی هست که این روزها از من بسیار پرسیده می‌شود و بهتر دانستم که در اینجا به آن پاسخ دهم

اگر طرح صیانت اجرا شود و دسترسی ما به شبکه جهانی اینترنت قطع شود آیا دسترسی به بازار فارکس قطع خواهد شد و اگر چنین شود اصولا یادگیری معامله گری چه فایده ای خواهد داشت؟

در پاسخ به پرسش اول بجای آنکه بخواهم امیدهای واهی بدهم می‌گویم اجازه دهید بدترین حالت ممکن را در نظر بگیریم و آن اینکه فرضا هم طرح صیانت اجرا شده است و هم دسترسی به بروکرها و صرافی های معتبر قطع شده است .

من بعنوان شخصی که هیچگاه در هیچ بروکری حساب ریل نداشته و نخواهم داشت و هیچگاه هیچ تحلیل و نظری نیز در خصوص بازار فارکس ارائه نکرده ام و اصولا هیچگاه اعتقادی به وجود بازاری به نام بازار فارکس نداشته ام شاید صلاحیت چندانی برای اظهار نظر در خصوص بازار فارکس  نداشته باشم.

اما اگر شخصی مانند آقای خاکستر که سالها در این بازار فعال بوده اند از بازار فارکس بعنوان محل شیادی و کلاهبرداری نام ببرند دیگر نمی توانیم  به این مسئله بی تفاوت باشیم .

می توانید به کانال آقای خاکستر در تلگرام مراجعه کنید و خودتان از اظهار نظرات ایشان در مورد معاملات بر روی جفت ارزها آگاه شوید.

اما چرا از ابتدا من معتقد بودم آنچه از آنها بعنوان بروکر و بازار فارکس یاد می‌شود تنها پلتفرم هایی برای شیادی و کلاهبرداری هستند :

نخست آنکه پلتفرم ها و سایت هایی که از آنها بعنوان بروکر یاد می‌شود در واقع خودشان هیچ دسترسی به معاملات بین المللی جفت ارزها که بوسیله چند بانک بزرگ مانند جی پی مورگان ، بانک مسکن چین … انجام می شود ندارند.

در ۹۸٪ موارد آنها خودشان بازار سازی می کنند و به انواع و اقسام حیله ها حساب مشتریان را خالی می کنند از فعال نشدن استاپ لاس تا شادو های غیر واقعی  تاخیر در دریافت اوردر  تاخیر در اجرای کلوز معاملات….

کافی است در بروکری ثبت نام کنید تا این تجربه ها را به راحتی کسب کنید.

دلیل این اتفاقات چیست ؟

نخست آنکه در ایران ما هیچوقت دسترسی به هیچ بروکر معتبری نداشته ایم و حتی بروکرهای غیر معتبری که به ایران خدمات ارائه می کردند و یا می‌کنند حتی خود آن بروکر غیر معتبر نیز نیستند.

بلکه پشتیبانی فارسی بروکر هستند و نفعشان از این ساپورت بودن همان اقداماتی هست که انجام می دهند این بروکرها خودشان هیچ دسترسی به بازارهای واقعی فارکس و جفت ارزها ندارند و با بازار سازی و انجام اقدامات شیادی به اسم معامله گری اقدام به کلاهبرداری می کنند.

این نه تنها سخن من است بلکه سخن فردی مثل آقای خاکستر می باشد که سالها در این بازار فعال بوده اند.

معامله گری پس از اجرای طرح صیانت

معامله گری پس از اجرای طرح صیانت

فکر کسب سود از بازاری به نام بازار فارکس توهمی بیش نیست!

زیرا اصولا کسب سود از بروز نوسان قیمت حاصل می‌شود بعنوان مثال شما می‌توانید از بازار رمز ارزها سود کسب کنید زیرا در طول یک هفته یا دو هفته بیت کوین به اندازه 10.000 دلار نوسان قیمت پیدا می کند.

یا بعنوان مثال از بازار ارز و دلار زیرا در طول چند ماه دلار بعنوان مثال چندین هزار تومان نوسان قیمت پیدا می‌کند و یا بازار بورس چون قیمت سهام ها حقیقتا نوسان دارند و به یکباره سهمی ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست می دهد و یا آنکه ۳۰۰ درصد رشد پیدا می کند.

اما چنین نوسانی در مورد جفت ارزها وجود ندارد.

آنچه که بر روی نمودار می‌بینید تنها یک نقاشی و یک توهم از نوسان قیمت است در عمل یورو در مقابل دلار آمریکا نوساناتی بسیار ناچیز در حد چند پیپ دارد.

این نوسانات ناچیز برای یک بانک مثل جی پی مورگان شاید قابل استفاده باشد اما یک بروکر که خودش مارکت میکری می‌کند چگونه از محل نوساناتی که وجود خارجی ندارد به شما پول پرداخت خواهد کرد!!

پس از نظر من هیچگاه بازاری به نام فارکس وجود نداشته که حالا بخواهد دچار مشکل شود .

در مورد دسترسی به صرافی های خرید و فروش رمز ارزها نیز وضعیت چندان بهتر نیست در حال حاضر تنها صرافی معتبر و قابل دسترس برای ما ایرانی ها صرافی بایننس است .

یا بهتر است بگوییم که بود زیرا اخیرا مقررات بسیار سختگیرانه ای را اجرا کرده است و احراز هویت را برای هر سطح از کاربری اجرا نموده و عملا امکان فعالیت در آن بدون احراز هویت وجود ندارد ،

بعلاوه با رهگیری تراکنش ها بین کیف پولها و استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی اقدام به یافتن کشور واقعی کاربران می کند و دیگر همچون گذشته کاربران نمی توانند با یک VPS یا VPN هویت خود را مخفی کنند .

چنین شرایطی عملا استفاده از این پلتفرم را ناممکن کرده است حالا چه طرح صیانت اجرا بشود یا نشود .

در مورد صرافی های متفرقه و کوچکی که احتمالا شاید نامشان را شنیده باشید خیل مالباختگان این صرافی ها دلیل محکمی است که نمی توانیم پول و سرمایه خود را در هر وب سایت یا اپلیکیشنی که دیدیم قرار دهیم.

پس با این تفاسیر چه طرح صیانت اجرا بشود و چه نشود امکان انجام معاملات فیوچرز با پلتفرم های خارجی هم اکنون نیز وجود ندارد.

اصولا تفکری که یاد گیری مهارت سرمایه گذاری و معامله گری را محدود به معاملات فیوچرز آنهم در بروکرهای نا آشنا و گمنام و یا صرافی بایننس که هر لحظه در آن امکان بلوکه شدن پول ما وجود دارد می داند تفکر یک شبه ره صد ساله رفتن است و در بازار مالی لاجرم به شکست خواهد انجامید.

معامله گری پس از اجرای طرح صیانت

معامله گری پس از اجرای طرح صیانت

بازارهای داخلی

برای معامله گری بهترین محل بازارهای داخلی مانند بازار طلا ، ارز ، سکه و بورس است که اولا شما از امنیت سرمایه خودتان اطمینان دارید و نه قرار دادن سرمایه خودتان در یک وب سایت خارجی که هر لحظه امکان مسدود سازی آن وجود دارد.

و دوم آنکه به لطف تورم موجود بازارهای داخلی از نوسانات کافی که لازمه کسب سود از بازار است برخودار هستند.

در مورد معاملات اهرمی و معاملات آتی نیز انجام معامله در بورس کالا و معاملات آتی بر روی نقره ، پسته و زعفران در داخل کشور بسیار کم ریسک تر و بهتر از معامله بر روی بایننس یا بروکرهای کلاهبردار خارجی است .

هر چه باشد می دانید که پولتان را کجا می گذارید و همواره کسی هست که در کارگزاری پاسخ شما را بدهد.

متاسفانه عده ای این تصور غلط را دارند که معامله گری به این معنی است که دو یا سه هزار دلار پول را با خود به یک صرافی و یا بروکر ببرند و بعد از چند ماه آن پول را تبدیل به ۲۰ یا ۳۰ هزار دلار کنند .

چنین اتفاقی هرگز نیفتاده و نخواهد افتاد و اگر شما فکر می کنید که اگر قرار باشد دسترسی به بروکر ها و صرافی ها قطع شود یادگیری معامله گری بی حاصل است باید پاسخ دهیم یادگیری معامله گری برای طرز فکر شما چه طرح صیانت اجرا شود و چه نشود بی حاصل بوده و خواهد بود زیرا به محض ورود سرمایه خود را از دست خواهید داد.

اصولا معامله گری برای نجات دادن زندگی نیست.

اگر شما شغل و درآمدی ندارید ، ماشین ندارید ، خانه ندارید و هزاران گرفتاری مالی دارید و تنها چند میلیون پول دارید و قصد دارید با همان سرمایه اندک زندگی مالی خود را نجات دهید متاسفانه موفق نخواهید شد.

اما حالتی را در نظر بگیرید که از امکانات اولیه برای زندگی برخوردار هستید مانند خانه‌ای برای سکونت ، یک ماشین برای ایاب و ذهاب و درآمدی ثابت برای امرار معاش در چنین حالتی اگر شما ۱۰۰ میلیون هم پس انداز داشته باشید و البته مهارت های لازم برای انجام معامله گری و حاضر به انجام سرمایه گذاری پر ریسک باشید.

در صورت داشتن مهارت لازم قادر خواهید بود  سرمایه خود را هر سال دوبرابر کنید یا دست کم حالتی را در نظر بگیرید که بتوانید سرمایه خود را در هر سال دو برابر کنید که این امر در بازارهای مالی پر نوسان داخلی اگر حتی یک مهارت در سطح متوسط داشته باشید چندان دشوار نخواهد بود در چنین شرایطی سرمایه ۱۰۰ میلیونی  شما در کمتر از چهار سال به یک میلیارد تومان خواهد رسید.

کامران انصاری

تحلیلگر، معامله گر و مدرس بازار های مالی

1400/05/11

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها