مصرف انرژی بیت کوین

سیستم بانکی بامصرف سالیانه (260 TWh)، دو برابر بیت کوین ( 114 TWh) انرژی مصرف می‌کند.

مصرف انرژی بیت کوین

شرکت ارز رمز نگاری شده “Novogratz” مربوط به “گلکسی دیجیتال” گزارشی با عنوان ” مصرف انرژی بیت کوین: یک رویداد کمی” به یک سوال ذهنی است منتشر کرد.

این تحقیق که توسط بازوی استخراج “گلکسی” انجام شده، برآورد می‌کند که مصرف برق سالانه بیت کوین (113.89 تراوات) در ساعت است که شامل انرژی مورد نیاز ماینر ها، مصرف انرژی استخر و مصرف برق است که این مقدار حداقل نصف انرژی مصرفی سیستم بانکی سنتی و همچنین صنعت طلا به صورت سالانه  است.

منبع: گلکسی دیجیتال

“ماینر گلکسی دیجیتال” اظهار داشت: در حالی که مصرف بیت کوین با شاخص مصرف برق کمبریج به صورت شفاف ردیابی می‌شود، ارزیابی مصرف انرژی صنعت طلا و سیستم مالی چندان ساده نیست.

در این گزارش آمده: صنعت بانک‌داری به طور مستقیم داده های مصرف برق که شامل میزان کصرف برق مراکز داده ی بانکی، شعب بانک ها، دستگاههای خود پرداز، ….است را گزارش نمی‌کنند، با این وجود میزان برق مصرفی همه ی لایه های بانک‌داری سنتی (263.72 تراوات) برآورد شده است. همچنین سیستم بانک‌داری خرد و تجاری در چندین لایه تسویه را انجام می‌دهند، در حالی که بیت کوین تسویه حساب نهایی شده است.

برای محاسبه مصرف انرژی صنعت طلا “دیجیتال گلکسی” کل انتشار گازهای گلخانه ای در شورای طلای جهان را با عنوان (تاثیرات کنونی و آیند “طلا و تغییرات آب و هوایی”)  را بررسی میکند. بر این اساس مصرف انرژی طلا حدود (240.61 تراولت) تخمین زده شده است.

زمانی که مدیر عامل شرکت تسلا به دلیل مصرف انرژی، بیت کوین را تحریم کرد، “گلکسی دیجیتال” تصمیم گرفت در مورد میزان مصرف انرژی بیت کوین تحلیلاتی را انجام دهد.

این اقدام “ماسک” باعث انتقاد در جامعه رمزنگاری شد و برخی اظهار کردند که “SpaceX” مجبور است موشک های خود را به انرژی پایدارتر  تغییر دهد تا بدون سرنخ باشد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x