مدیریت چالش کرونا توسط بلاکچین

مدیریت چالش کرونا توسط بلاکچین

مدیریت چالش کرونا توسط بلاکچین

بلاکچین کرونا را ریشه‌کن می‌کند؟

 

بحث تاریخ انقضا، شرایط نگه‌داری و واکسن‌های تقلبی کرونا موضوع مهمی هست که کشورها را با چالش روبه‌رو کرده است. بلاکچین می‌تواند این چالش‌ها را مدیریت کند.

بلاکچین چگونه چالش‌ها را مدیریت می‌کند؟

بلاکچین در چند مرحله این موضوع را مدیریت می‌کند. در مرحله اول قرارداد هوشمندی بین تولیدکننده و تأمین‌کننده واکسن بسته می‌شود. اطلاعات موجود در قرارداد هوشمند متشکل از هش هایی (hash) است که غیرقابل تغییر هستند و به این واسطه امنیت بالایی دارند.

در مرحله دوم تأمین‌کننده باید مواد اولیه مورد نیاز را فراهم کند. مواد اولیه کدهایی دارند که به راحتی قابل ردیابی هستند.

در مرحله سوم باید تولیدکننده محموله مواد اولیه را به ارائه‌دهنده سرویس بدهد تا واکسن تولید شود. بعد از تولید واکسن، تولیدکننده محموله بسته‌بندی را با کد QR به سرویس تدارکات می‌فرستد.

در مرحله ۴ محموله به توزیع‌کننده تحویل داده می‌شود. در این مرحله با بهره‌گیری از اینترنت اشیا محموله با اطمینان به دست توزیع‌کننده می‌رسد. همچنین اینترنت اشیا شرایط نگه‌داری واکسن تا مقصد را رصد خواهد کرد.

در مرحله پنجم باید واکسن‌ها به سازمان‌های بهداشت و درمان هر کشور ارسال شود. تا این لحظه همه روندها در بلاک چین به روز می‌شوند و قابل رصد هستند.

حالا نوبت واکسیناسیون مردم می‌شود که در مرحله شش با بررسی نهایی واکسن‌ها آماده تزریق می‌شوند. در نتیجه بلاکچین مزایایی مثل اطمینان از ایمنی و کارایی، کاهش خطرات، قابلیت ردیابی، توسعه همکاری، کنترل کیفیت و کاهش ضایعات را برای واکسیناسیون در سراسر جهان دارد.

 

کرونا

1400/5/28

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها