محدودیت هایی برای تجارت ارزهای دیجیتال در قزاقستان

محدودیت هایی برای تجارت ارزهای دیجیتال در قزاقستان

محدودیت هایی برای تجارت ارزهای دیجیتال در قزاقستان

قزاقستان به شهروندان خود اجازه می دهد که فقط 10 درصد از درآمد سالانه خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

 

طبق داده‌های اخیر، این کشور پس از ایالات متحده در استخراج رمزنگاری در رتبه دوم قرار دارد و 18 درصد از نرخ هش جهانی را به خود اختصاص داده است. این کشور به خانه‌ای برای ماینرهای رمزنگاری که پس از سرکوب قانونی از چین فرار کردند، تبدیل شده است.

 در حالی که بخش معدن قزاقستان همچنان به رشد خود ادامه می دهد، دولت محدودیت هایی را برای تجارت اعمال می کند. پایگاه محلی Kapital.kz گزارش داد که آژانس خدمات مالی آستانه (AFSA) اعلام کرده است که تاجران خرده‌فروش را به سرمایه گذاری با 10 درصد از درآمد سالانه یا 5 درصد از کل دارایی‌هایشان، بدون احتساب محل سکونت اصلی، محدود می‌کند.

معامله گران ارزهای دیجیتال می‌توانند پس از ارائه شواهد وضعیت مالی خود به قانونگذاران، سالانه تا مبلغ 100هزار دلار سرمایه گذاری کنند. همچنین کسانی که اطلاعات مالی خود را فاش نکنند، فقط می‌توانند ماهانه 1000دلار سرمایه گذاری کنند.

این گزارش در 4نوامبر تایید شده است و از تاریخ 26 اکتبر اجرا شده است. قانونگذاران ادعا می‌کنند که این قوانین برای محافظت از سرمایه‌ی سرمایه گذاران خرده فروش در برابر خطراتی مانند از دست دادن سرمایه آن‌ها است.

 

coinnounce

1400/8/17

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها